Magazin

Nurseli İdiz Can Gürzap’a ne kadar tazminat ödeyecek?

Nurseli İdiz, katılmadığı tiyatro oyunu için yüklü bir miktar tazminat ödemeye mahkum edildi. Can Gürzap’ın “Evliliğe Gelince” adlı oyununa katılmadığı için Nurseli İdiz’e hakkında açılan dava sonuçlandı.

Hürriyet’in haberine göre; Yargıtay Nurseli İdiz’i suçlu buldu ve CAN Gürzap’ın, “Evliliğe Gelinceee” isimli tiyatro oyununa katılmadığı için Nurseli İdiz’e karşı açtığı davaya Yargıtay son noktayı koydu. Yargıtay, İdiz’in, Gürzab’a maddi-manevi tazminatın yanı sıra, cezai şart gereği 10 bin lira da para ödemesine ilişkin verilen kararı onadı.

6 yıl önces açılan davanın kararı bugün Yargıtay tarafından onandı ve Nurseli İdiz 10 bin lira tazminat ödemeye mahkum oldu.

Dava dosyasında yer alan bilgiler şu şekilde:

Gürzap ile İdiz, “Evliliğe Gelinceee” adli tiyatro oyunu için anlaştı.Yargıtaydan Nurseli İdiz’e kötü haber
Gürzap’ın şirketi ile İdiz arasında 24 Eylül 2009’da oyunculuk sözleşmesi imzalandı. Elazığ’da 21 Şubat 2011’de sergilenecek oyun için tüm hazırlıklar tamamlandı. Teknik ekip ve oyuncular anılan gün Elazığ’a gitti. Oyun için kentte 400 de biletin satışı yapıldı. Ancak, gösterimin olduğu gün İdiz Elazığ’a gitmedi.

Can Gürzap’ın Şirketi Nurseli İdiz’den tam 120 bin lira talep etmişti ancak davada verilen karara göre İdiz’in ödeyeceği rakam 10 bin lira.

Nurseli İdiz’in avukatı savunmasında; müvekkilinin sağlık sorunları nedeni ile Elazığ’a gidemediğini, programa katılmamasının keyfi olmadığını ve davanın reddine karar verilmesi talep etmişti.

Mahkeme yapılan yargıla sonrası venriği kararda; İdiz’in, Gürzap’ın şirketine bin TL maddi, 5 bin TL manevi, 10 bin TL de cezai şart ödemesi yapmasına hükmetmiş; İdiz’in avukatı ise bu kararı temyize götürmüştü. Yargıtay 11. Hukuk Dairesi’nin yaptığı temyiz incelemesinin ardından, Yargıtay, mahkemenin verdiği kararı onadı. 7 Mart günü verilen onama kararının oybirliği ile alındığı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu