Medya

O Hayat Benim’in başarılı oyuncusu Sinan Albayrak mahalle baskısını anlattı

Fox TV’de yayınlanan O Hayat Benin dizisinin Mehmet Emir Atahan’ı başarılı oyuncu Sinan Albayrak, uzun süre mahalle baskısı hissettiğini açıkladı. “Elhamdülillah Müslümanım. Elimden geldiğince inancımı da yaşıyorum. Öyle enteresan ki hala cahiliye dönemi gibi gizli bir biçimde yaşamaya devam ediyoruz” şeklindeki açıklamasıyla gündemde.

Başarılı röportajlara imza atan Yeniyüzyıl gazetesi ve Haber7’nin sivri dilli, renkli üslubuyla dikkat çeken kalemi Esra Elönü’nün son röportaj konuğu Sinan Albayrak’tı. Fox TV’nin sevilen dizisi O Hayat Benim adlı sevilen dizide başarılı performansıyla dikkat çeken gazeteci Hakan Albayrak’ın da ağabeyi olan oyuncu Sinan Albayrak, Esra Elönü’nün ilginç sorularına samimi cevaplar verdi.

“Bu ülkede sanat camiasına yaranmak için bazı şartlar olduğunu düşünüyor musun?” şeklindeki soruya Sinan Albayrak;

“Bunlarının başında dindarları küçümseme, kutsalla alay etme, iktidara karşı durmak adına teröriste terörist dememe gibi? – Ben bunun iki taraf için de geçerli olduğunu düşünüyorum. Bir taraf ‘Gezi’de yer alanlar bizimle oynayamaz’ diyor. Ama baktığımız zaman hala oynuyorlar. Diğer taraf da ‘AK Partili olan veya bu minvalde giden bir oyuncuyla ben çalışmayacağım’ diyor. Onlar biraz daha sözlerinin eri. Ama netice itibariyle iki taraf da birbirine karşı ön yargılı. Ama eğer dik duran bir oyuncuysan bu ön yargıları kırma şansın daha fazla oluyor. Aslında taraf dememek isterdim ama maalesef böyle bir durum var. Mesela şu an bir PKK sevicilik var. Bunu ‘gerilla’ sıfatıyla romantikleştiren bir taraf var. Ben bu olanların sadece bir kişiye duyulan nefretle alakalı olduğunu sanmıyorum. Fransa’da bir yasa çıkardılar ve ‘Ermeni soykırımı yoktur’ demeyi yasakladılar. Biz de sanki ‘PKK teröristtir’ demek sanki kutsal değerlere, özgürlüklere, devrimciliğe hakaretmiş gibi bir algı oluşturuldu.” şeklinde cevap verdi.

Füsun Demirel’in Cumhuriyet’te yayınlanan röportajındaki “dağa çıkmak istiyorum, gerilla annesini oynamak  istiyorum” yolundaki açıklamalarıyla ilgili bir soruya da cevap veren Albayrak; “Kime ne? Bu onun fikridir. Ama bu kadar şehit verdiğimiz bir dönemde bunu çıkıp söylediğin zaman bu provokasyona giriyorsa o zaman biraz imtina etmek gerekir. Kasıtlı olarak, birilerini kışkırtmak için söylüyorsan, dur! Ben söylediğini yargılamam, söylediği dönemi ve niyetini yargılarım.” diye konuştu.

Sinan Albayrak, “mahalle baskısı hissediyor musun?” şeklindeki soruyu ise; “Ben de Mavi Marmara’dan, oynadığım bir takım rollerden dolayı çok yargılandım. Sokakta hedef de gösterildim. Ama ben kendimi bildiğim için, karaktersizle karaktersiz olmadım. Allah’a havale ettim.” diyerek cevapladı.

Röportajın devamı için:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu