Müzik

O MÜZİK TARZINI DİNLEYENLER DAHA ZEKİ OLUYORMUŞ!

Müzik türlerinin zeka ile ilişkisini ortaya koyan araştırmaların bir yenisi de İngiltere’de yapıldı. Araştırmadan çıkan sonuç şaşırtıcı olduğu kadar düşündürücü de. Yapılan araştırma genel olarak pop müzikle ilgili oluşan algının tersine bu müzik türünü dinlemenin zeka ile ilgili ilginç bir ilişkisini ortaya çıkardı.

 

Yapılan bir araştırmada pop müzik dinleyenlerin, diğer müzik türlerini dinleyenlere oranla çok daha zeki olduğu ortaya çıktı.

İngiltere’de yapılan bir araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Araştırmaya göre popüler müzik beyni diri tuttuğu için kişinin zekasını geliştiriyor.

Psikolog Doktor Emma Gray “Miley Cyrus, Katy Perry ya da Justin Timberlake gibi şarkıcılar beyni uyanık tutarak algılamayı hızlandırıyor” dedi.

Araştırmaya göre, pop şarkıları dinleyen öğrenciler, İngilizce, drama ve sanat dallarında, klasik müzik dinleyenler ise matematik derslerinde daha başarılı oluyor.

Gazeteport

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu