Magazin

O Ses Türkiye’nin başarılı ismi Levent Şahin müzikte emin adımlarla geliyor

Genç ve başarılı popçu Levent Şahin’i Türkiye O Ses Türkiye yarışmasıyla tanıdı. Söylediği slow şarkılarıyla Türkiye’nin dikkatini çekmeyi başaran genç popçu, O Ses Türkiye rüzgarını da arkasına alarak adım adım müzik dünyasındaki serüvenini giderayak daha da geniş kitlelere duyuruyor.

Tutkuyla bağlı olduğu müzik ve şarkı söylemek için ta ortaokul yıllarında ailesiyle karşı karşıya kalan Levent Şahin’i bu tutkusundan vazgeçirmek tabii ki imkansızdı. Beden eğitimi öğretmeni olarak jimnastik hocalığı yapan ve müzik kariyeriyle birlikte bir dönem bilgisayar operatörlüğü yapan Levent Şahin artık kendisini tamamen müziğe adamış durumda.

Genç popçu Levent Şahin’le müzik kariyerini ve tutkunu olduğu müziği konuştuk.

blank

TV izleyicisi sizi O Ses Türkiye yarışmasından tanıyor. O Ses Türkiye, müzik kariyerinize nasıl bir katkı yaptı? İstediğiniz veya beklediğiniz bir ivme yakalayabildiniz mi yarışmadan sonra?

– O Ses Türkiye yarışması çeyrek finale kadar geldiğim için sadece tanınmamı sağladı.

Şuanda müzik kariyerinizle ilgili ne gibi çalışmalar içindesiniz, sahne çalışması yapıyor musunuz?

– Geçtiğimiz aylarda “single” çıkardım. “Bırak beni” adlı single’ım sevilen bir Sezen Aksu parçası. Konserler devam ediyor.

blank

Yarışmada müzik konusunda ailenizle özellikle de babanızla bir sorun yaşadığınızı anlatmıştınız. Ortaokul döneminizde babanızın “müzik yapmayacaksın” şeklinde itirazından sonra yaşadığınız travmayı kısaca anlatmıştınız. Sonradan neler oldu da müzik konusunda ailenizin inadını kırıp müzikle iç içe bir yaşamınız olabildi? Onları ikna edebildiniz mi?

– Hayatımda müzik için fazlaca inat ettim. Sonunda istedığimi yaptım. Babacığımı da ölmeden önce ikna ettim. Şuan ailem sonuna kadar yanımdalar; bana hep destekçiler.

 

Yapmayı istediğiniz müziği, tarzınızı bize anlatır mısınız? Romantik şarkılar mı yoksa tempolu şarkıları mı daha çok söylemekten mutlu oluyorsunuz?

-Şu an pop müzik yapıyorum. Ama Arap müziğiyle pop müziği birleştirip harmanlamayı çok isterim. Daha çok slow müzik parçalarını okumayı seviyorum. Bazen hareketli parçaları okumak da kaçınılmaz oluyor tabii.

Müzik kariyerin nasıl başladı?

-Kariyerime önce dansla başladım. Beden eğitimi öğretmenliğinden müzik için vazgeçtim. Sahneyi ve şarkı söylemeyi çok seviyorum.

Müzikte amacınız ne?

– Amacım müzik kariyerime ve konserlerime devam etmek. Müzikte kalıcı olabilmek adına çok çalışıyorum. Hayatımda hep konserler vermek yani sahne olsun istiyorum. Kuruçeşme Arena’da şarkı söylemeyi isterim.

Düet yapma şansınız olsa Türkiye’den kiminle düet yapmak isterdiniz? Neden?

-Tabii ki Türkiye’de aynı sahnede düet yapmak istediğim sanatçılar var. Sezen Aksu, Tarkan, Yıldız Tilbe ve  Harun Kolçak düet yapmak istediğim ve çok sevdiğim sanatçılar.

Beğenip takip ettiğiniz ve kendinize örnek aldığınıblankz bir sanatçı var mı?

-Evet, var. O sanatçı kesinlikle Tarkan.

Günümüzdeki şartlar düşünüldüğünde hedefinize ulaşmak daha mı kolay yoksa daha mı zor sizce?

-Doğru şarkılar, doğru ekip ve iyi bir reklamla ulaşamayacağım yer yok diye düşünüyorum. Hayallerime ulaşabilmenin yolunun bu saydıklarımdan geçtiğini biliyorum.

 Levent Şahin Sosyal Medya:
www.instagram.com /leventonline
menajer:Timur Acımış
www.instagram.com/timuronline

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu