SinemaTelevizyon

O3 Medya ile önemli işlere imza atan Saner Ayar’dan sinema filmi: “7nci Koğuşta Mucize”

2018 yılında vizyona girecek olan “7nci Koğuşta Mucize” filminin yapım çalışmalarının başlandı. Filmin yapım şirketi CB Medya, diziyle ilgili çalışmanın başladığını duyurdu. Ön hazırlıkları tamamlanan filmin çekimlerine önümüzdeki aylarda başlanacak. Film, Güney Kore yapımı olan “7 Numaralı Hücrede Mucize”nin yeniden uyarlaması olacak.

ÖNÜMÜZDEKİ SONBAHARDA VİZYONDA OLACAK

Filmin yapım şirketi CB Medya’nın sahibi ve tepe yöneticisi,  televizyon sektörünün yakından tanıdığı Saner Ayar. Show TV’nin de bir dönem genel müdürlüğünü yapan ve halen O3 Medya’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Saner Ayar, filmin ön hazırlık aşamasının tamamlandığını kaydetti.

2013 yılı yapımı Güney Kore filmi “7 Numaralı Hücrede Mucize” filminin yeniden uyarlaması olan “7nci Koğuşta Mucize” 2018’in iddialı filmlerinden biri olmaya aday. “7 Numaralı Hücrede Mucize”, filmi, Güney Kore sinemasının en önemli filmlerinden birisi olarak kabul ediliyor.

ORİJİNALİNİ 12 MİLYON SEYİRCİ İZLEMİŞTİ

Toplam 12 milyon seyircinin izlediği ve 85 milyon ABD Doları hasılat bıraktığı, IMDB puanı 8.2 olan film, 2013 yılında Güney Kore’nin Oscar ödülleri sayılan Grand Bell Ödüllerinde 13 dalda aday oldu. Film, “En iyi senaryo” ve “en iyi erkek oyuncu” dalları da dahil olmak üzere 3 dalda Grand Bell ödülünü almıştı.

AYAR: “FİLM, KÜLTÜRÜMÜZE ÇOK YAKIN”

Türkiye çekim haklarını Güney Kore’li FineCut firmasından alan CB Medya, filme ilişkin bütün ön hazırlıkları tamamladı. Saner Ayar,  önemli bir aşamaya gelmiş olan filmle ilgili; “Miracle benim için çok özel bir filmdi. Ancak hikayeyi Türkiye’ye uyarladıkça, “7nci Koğuşta Mucize” filmini daha da sevdim. Bizim kültürümüze çok yakın.  Aile sevgisini, fedakarlığı, yardımlaşmayı anlatan çok sıcak bir film çekeceğiz.” şeklinde konuştu.

YALNIZ YAŞAYAN BABA-KIZ İLİŞKİSİNİ ANLATIYOR

Saner Ayar,  filmin sonbaharda vizyonda olmasını planladıklarını ifade etti. Türkiye’deki çekimlerle ilgili son derece heyecanlı olduklarını belirten FineCut CEO’su Youngjoo Suh ise “7nci Koğuşta Mucize filminin tamamlanmasını sabırsızlıkla beklediklerini.” belirtti.

Yalnız yaşayan bir baba ile kızın ilişkilerini ve karşılaştıkları zorluklar ile mücadelelerini anlatan 7nci Koğuşta Mucize filmi CB Medya’nın yapımcılığında Türk seyircisi ile 2018 yılı içinde buluşacak.

CB Medya Grubu Hakkında:

CB Medya Saner Ayar’ın başkanlığında faaliyetlerini sürdüren, film yapımı, yurtdışı TV programı ve dizi yapımı, içerik satış, pazarlama, ürün yerleştirme, oyun, müzik ticarileştirme gibi medya ve eğlence sektöründe geniş bir yelpazede faaliyet gösteren bir şirketler grubudur.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu