Medya

Oda TV, Ekrem İmamoğlu medyasının merkezi mi olacak?

Geçtiğimiz günlerde Oda TV’de ilginç ayrılıklar yaşanmış. Uzun yıllardır Oda TV’de yayın yönetmeni olarak görev yapan Barış Pehlivan ile sitenin haber koordinatörü Barış Terkoğlu ile yollar ayrılmıştı. Kanal D ekranlarında uzun süre haber sunan Serdar Cebe, Oda TV Genel Yayın Yönetmeni olarak gelmişti. Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, Oda TV’de yaşanan bu derin yol ayrımıyla ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Uğur’a göre İmamoğlu, kendi medyasını oluşturma çabasında…

ODA TV’DE YAŞANANLAR EKREM İMAMOĞLU MEDYASIYLA MI İLGİLİ?

Oda TV’de yaşanan hareketlilik medya camiasının bilindik isimlerinin merakını çekiyor. Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, haber sitesinde yaşanan değişim rüzgarlarının İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilişkili olduğunu öne sürdü.

Ekrem İmamoğlu’nun yeni bir medya arayışında olduğunu yazan Fuat Uğur, yazısında şu ifadelere yer verdi:

“İmamoğlu yeni medya arayışında dedik. Sebebi Tele-1, KRT, Halk tv gibi reklamlarıyla beslediği yayın organlarından dolayı içinin rahat olmaması. Çünkü bu televizyonlarda biri beklenmedik şekilde arızaya bağlayabiliyor. Sonra ayıkla pirincin taşını. Can Ataklı gibi misal. Halk tv internet sitesinde örneğin geçtiğimiz hafta tıklım tıklım dolu bir metrobüsün fotosu yayınlandı ve altına da “Wuhan gibi” dendi. Haydaa, hemen belediyeden telefon geldi ve haber silindi ama öfke bakiydi. Haberi yapan müdür ve muhabirler başta 20 kişi beş parasız kapının önüne kondu. Ekrem Bey’in gazabı büyük olmuştu. Çocuklar Clubhouse’da “Halk tv’den nasıl kovulduk?” başlığıyla başlarına geleni saatlerce anlattılar. Korumalarla tehdit edilerek binadan çıkarılmışlar.”

“Ama benim duyduğuma göre Barış Pehlivan ile Barış Terkoğlu Soner Yalçın’a hayli kırgın ayrılmışlardı. Yakın çevrelerine dedikleri kulağıma çalındı. Cezaevine girmelerine sebep olan da Soner Yalçın’ın fişteklemesiyle yaptıkları haberlerdi. Şimdi Serdar Cebe ile “ılımlı” ve Ekrem İmamoğlu’nun o “kucaklayan” propaganda tarzına uygun bir yayıncılık hedeflenmekte.”

İşte Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur’un OdaTV ile İmamoğlu’nun arasındaki yakın ilgiye dikkat çeken o yazısı:

 

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu