Medya

Oda TV’de derin çatlak…Soner Yalçın ile anlaşmazlığa düştüler!

Oda TV’de yol ayrımı… 2007 yılından bu yana sitenin yayın yönetmenliği görevini yürüten Barış Pehlivan ile 2008 yılından bu yana Haber Müdürlüğü görevini yürüten, aynı zamanda Cumhuriyet gazetesi köşe yazarı Barış Terkoğlu’nun bir süredir Oda TV imtiyaz sahibi Soner Yalçın ile aralarında yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle  ayrılık kararı aldıkları haber veriliyor.

T24 sitesinin haberine göre Pehlivan ile Terkoğlu’nun ayrılık kararının altında yaşanan görüş ayrılıklarının yattığı iddia edilirken; gazeteden başka çalışanların da ayrılacağı öne sürüldü.

Pehlivan ve Terkoğlu haklarında gazetecilik faaliyetlerinden dolayı birçok kez dava açılmış, bu davalar kapsamında 2011 ve 2020 yıllarında cezaevine girmişlerdi.

HALK TV’DE ŞİRİN PAYZIN’IN PROGRAMINA KATILACAK!

Öte yandan Barış Pehlivan artık Halk TV’de her çarşamba Şirin Payzın’ın sunduğu “Sözüm Var” programında yer alacak.

ODA TV’NİN YAYIN YÖNETMENLİĞİNE KİMİN ADI GEÇİYOR?

İki ismin ayrılık kararının ardından OdaTV Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilecek isim de medya kulislerinde konuşulmaya başladı.

Uzun yıllar NTV, Kanal 6, CNN Türk, 24 TV ve Kanal D’de editörlükten haber sunuculuğuna dek çeşitli görevlerde bulunan Serdar Cebe’nin, OdaTV Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirileceği öğrenildi.

Serdar Cebe, son olarak, Amerika’nın Sesi (VOA) kanalında muhabir-sunucu olarak görev yapmaktaydı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu