Medya

Oda TV’den Müyesser Yıldız ve TELE1’den İsmail Dükel’in gözaltına alındı

Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’a ‘askeri casusluk’tan gözaltı…OdaTV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ile TELE1 kanalının Ankara Temsilcisi İsmail Dükel’in gözaltına alındığı haber veriliyor.

Hakkında bir süredir ‘Askeri Casusluk’ suçlamasıyla soruşturma yürütüldüğü öğrenilen Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla ikametinde gözaltına alındı. Yıldız ile birlikte aynı dosya kapsamında İstanbul’da görevli E.B. isimli bir TSK personeli ile Tele1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel’in de gözaltına alındığı öğrenildi.

Yıldız’ın kendi adına kayıtlı telefondan ‘Askeri casusluk’ suçu kapsamında E.B. ile suç içerikli görüşmeler yaptığı ifade ediliyor. İkilinin Türkiye’nin Libya’daki birlikleriyle ilgili kritik görüşmeler de gerçekleştirdiği ileri sürülüyor.

Edinilen bilgiye göre, Müyesser Uğur Yıldız’ın Ankara Çankaya’daki evinde arama yapıldı. Aramada evde bulunan dijital materyallere el konulurken suç içerikli deliller Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ile OdaTV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’ın, ifade işlemleri için Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde bulundukları öğrenildi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu