Yazarlarımız

Odaklanma Ritüeli

Gün içerisinde beynimiz öyle yoğun oluyor ki bazen hayatımızdaki şeylerin öncelik sırasını karıştırabiliyoruz yahut yoğunluğun verdiği baskıyla istediğimiz şekilde odaklanamıyoruz. Bu ritüel ile istediğimiz şeylere ( sınav, toplantı, özel görüşmeler vb.) stresten uzak, sakin ve pozitif bir enerjiyle odaklanabileceğiz.

Gerekli Malzemeler;

Bir avuç (kuru) adaçayı

1 adet çubuk tarçın

Küçük bir kâğıt parçası

Hazırlanışı;

İlk olarak, odaklanmak isteyip odaklanamadığınız konuyu küçük bir kâğıda yazıyorsunuz. Örneğin yaklaşan bir sınavınız varsa kağıda; x tarihindeki sınavım yazıyorsunuz. Daha sonra bu kağıdı yakıp küllerini evin dışında bulunan herhangi bir akarsuya atıyorsunuz. ( yaşadığınız yere göre; deniz, göl, küçük akarsular olabilir. Hiçbiri yoksa evinizin dışında bulunan herhangi bir lavabodan atabilirsiniz)

Daha sonra kuru adaçayı yapraklarını herhangi bir tencerenin içerisinde yakıp dumanını yaşam alanınızın içinde gezdiriyorsunuz. ( ekstradan ortamdaki negatif enerjileri de temizleyecektir.)

Tütsüleme işlemi bittikten sonra bir (su dolu) bardağın içine çubuk tarçını ekleyip sesli bir şekilde (21 defa) ; ‘’  x durumuma odaklanmayı ve başarıyı seçiyorum. Bu benim hakkım. Teşekkür ederim. ‘’ diyorsunuz ve suya üfleyerek suyu içiyorsunuz.

Çalışmayı 21 gün boyunca 3 günde bir olarak tekrar edin. Tekrar edilen çalışmada aynı tarçın çubuğunu kullanabilirsiniz. ( 21 günlük süre içerisinde totalde 7 kere yapılmış olacak. )

Not; izinsiz alıntı-paylaşım yapılamaz.

CAN PERİMCEK/MEDYABEY

SPİRİTÜEL DANIŞMAN & YAŞAM KOÇU

Twitter: @canperimcek

Instagram: canperimcek

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu