Öğrenciye 4000 Lira Eğitim Yardımı Başvurusu İçin Son 10 Gün! Elinizi Çabuk Tutun

Eylül ayının gelişiyle birlikte sonbahar başlarken, yaz tatili de sona eriyor. Öğrenciler bir bir okuluna gitmek için hazırlıklarını tamamlarken veliler için masraf yükü artıyor. Tam da bu noktada velilerin masraflarını azaltmak için harekete geçen bir belediye, öğrenciler eğitim yardımı vereceğini duyurdu.

Yeni eğitim ve öğretim dönemi heyecanla beklenirken, öğrenciler için tatil sona erdi. Herkes evlerine dönüp okul hazırlıklarına başlarken, veliler için masraf kalemleri arttı. Bu noktada Pamukkale Belediyesi ise velilerin yükünü hafifletmek için harekete geçti. Velileri sevindirecek bir eğitim yardımı duyuran belediye, 2500 öğrenciye yardım edeceğini açıkladı.

2500 Öğrenciye Aylık 500 TL Destek!

Okulların açılmasına az bir süre kala dar gelirli ailelerin masrafları artarken, Pamukkale Belediyesi hem öğrenciyi hem de veliyi sevindirecek bir açıklama yaptı. Eylül ayının başlamasıyla birlikte artan kırtasiye masraflarına karşı Pamukkale Belediyesi, 2500 öğrenciye eğitim desteği vereceğini duyurdu.

Pamukkale Belediyesi tarafından yapılan yeni bir açıklamada, toplamda 2500 öğrenciye eğitim desteği verileceği duyuruldu. Sadece Pamukkale Belediyesi’ne bağlı bölgelerde okuyan öğrenciler için verilecek olan desteğin tutarı 4 bin lira olarak belirlendi. Her ay 500 TL ödeme yapacağını açıklayan belediye, toplamda 8 ay boyunca destek vermiş olacak.

4000 Lira Eğitim Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pamukkale Belediyesi tarafından yapılan eğitim desteği açıklamasında, son başvuru tarihi de netleşti. 15 Eylül 2023 tarihine kadar başvuruların devam edeceğini açıklayan belediye, başvuru yöntemlerini de detaylandırdı.

2500 öğrenciye 8 ay boyunca 500 TL eğitim yardımı verecek olan belediye, web sitesi üzerinden başvuruları açtı. Pamukkale Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılacak olan başvurularda belgelerin online olarak yükleneceği de vurgulandı. İbraz edilen belgelerin 15 Eylül sonrasında değerlendirmeye alınacağı söylenirken, değerlendirme sonucunda yardım sağlanacağı vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir