Medya

Oğuz Güven tutuklandı

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in trafik kazasında ölümüne ilişkin Cumhuriyet gazetesinin internet sitesinde kullanılan başlık gerekçe gösterilerek gözaltına alınan ve bugün savcılığa çıkarılan gazeteci Oğuz Güven tutuklandı. Oğuz Güven, paylaşımın yanlışlıkla yapıldığını ve 1 dakika içinde silindiğini söyleyerek kendisini savundu.

GÜVEN: “YANLIŞLIKLA ATILDI”

Oğuz Güven’in savcılığa verdiği ifadede, söz konusu tweetin internetin getirdiği rekabet ve hız faktörleri nedeniyle bir yanlışlık sonucu atıldığın söyledi. Ancak 1 dakika içinde paylaşımın kaldırılarak düzeltme yapıldığını ifade eden Güven’in suç kastı olmadığını söylediği belirtiliyor. Güven, savcılık sorgusunun ardından “Terör örgütü propagandası yapmak” suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

OLCAYTO VE YARKADAŞ DESTEK İÇİN GELDİ

Oğuz Güven, nöbetçi mahkemeye çıkarıldığı sırada koridorda bekleyen kızı Demet Güven Akyıldız’la karşılaştı. Kızıyla ve gazeteci arkadaşlarına sarılan Oğuz Güven, daha sonra mahkemelerin bulunduğu koridora alındı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, CHP Milletvekili Barış Yarkadaş ve gazeteci arkadaşları da adliyeye destek için gelmesi dikkat çekti.

OĞUZ GÜVEN 12 MAYIS’TA GÖZALTINA ALINMIŞTI

Güven, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in trafik kazasında hayatını kaybetmesine ilişkin yayınlanan haber nedeniyle 12 Mayıs sabahı gözaltına alınmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu’nca “Terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Güven hakkında 7 gün gözaltı süresi verilmişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu