Medya

Oksijen gazetesinin telifli haber çağrısına sert tepki: “Viskinize buz olmayacağız!”

Zafer Mutlu tarafından kurulan ve hafta sonu yayımlanan Oksijen’in başındaki isim Tayfun Devecioğlu’nun ‘haberini getir, telifini götür’ çağrısı tepkilere neden oldu. Gazetecilikte savaş muhabirliğinden yöneticiliğe dek çalışan usta isimlerden Bengüç Özerdem Devecioğlu’nun bu çağrısını ağır sözlerle eleştirdi.

Tayfun Devecioğlu’nun ‘haberini getir, telifini al’ çağrısı sert bir karşılık buldu. Tecrübeli gazeteci Bengüç Özerdem sosyal medya hesabından, Devecioğlu’nun çağrısına “Viskinize buz yelkeninize rüzgar olmayacağız” sözleriyle karşı çıktı.

‘Türkiye’nin ilk hafta sonu gazetesi’ sloganı ile yayın hayatına başlayan Oksijen’in kurucularından Tayfun Devecioğlu geçtiğimiz günlerde RS FM’den Atilla Güner’e verdiğ röporta sırasında dikkat çeken o çağrıyı yapmıştı. Devecioğlu “Türk medyasına bir soluk olacağını tahmin ediyorum. Bütün gazeteci arkadaşlara sesleniyorum. Benim iyi haberim var diyen arkadaşlar haberlerini getirsinler, telifini ödeyelim onlar da Oksijen’in bir parçası olsunlar” demişti.

SAVAŞ MUHABİRİNİN SERT İTİRAZI

Zafer Mutlu’nun öncülüğünde çıkan Oksijen gazetesinin kurucularından olan Tayfun Devecioğlu’nun ‘haberini getir, telifini al’ çağrısına tecrübeli gazeteci Bengüç Özerdem sert sözlerle karşı çıktı.

Savaş muhabirliği dahil 30 yıldan fazla aktif gazetecilik yapan Bengüç Özerdem’in sosyal medya paylaşımı dikkat çekti. Özerdem “Viskinize buz, yelkeninize rüzgar olmayacağız” sözleriyle Tayfun Devecioğlu’nu dolayısıyla Oksijen gazetesinin sahiplerini eleştirdi.

TELİFİ BOŞVER, ÖLÜMÜNE HABER YAPARIZ

Bengüç Özerdem sosyal medya paylaşımında şunları söyledi:

“Telifli Gazeteciler aranıyormuş..” Haber yapın yayınlayalım” diyorlar…Biz kelle koltukta gazetecilik yapanlar…Çok acı çektik.Duydunuz mu? Bizler işsiz kaldık, tazminatlarımızı alamadık, mahkeme kapılarında sürümdük, hapislere atıldık…Artık uyandık…VİSKiNiZE BUZ, YELKENiNiZE RÜZGAR OLMAYACAĞIZ… Gerçek Muhabirler, Gazeteciler bütün zorluklara alıştı… Bu ara ben ve benim gibiler, ne istiyor yazayım …Telifi boş ver…YÜREKLİ genel yayın yönetmenini, patron arıyoruz..İşte o zaman ücretsiz bile , ölümüne haber yaparız.”

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu