Okul Masrafları İçin Aile Bakanlığı Harekete Geçti! İhtiyaç Sahibi Ailelere Sosyal Yardım Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocukların ihtiyaçları ve okul masrafları için sağlanan destek ödemesine dair geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulundu.

Ağustos ayı boyunca farklı sosyal yardım ödemeleri hak sahibi vatandaşın hesabına aktarıldığı için çocuğu okula giden dar gelirli aileler de destek ödemelerine dair araştırmalar yapmaya başladılar. Bu kapsamda, çocukların temel ihtiyaçlarının karşılanması ve okul masrafının azaltılması için çalışmalar yürüten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, temmuz ayında memur maaş katsayısına göre artan sosyal ekonomik destek ödemesini ağustos ayında zamlı olarak hak sahiplerine iletti. Söz konusu destek ödemesini vermesinin ardından, dar gelirli ailelere sağlanan desteğin detayları merak konusu oldu.

Aile Bakanlığı SED Yardımı

Sosyal ve ekonomik destek ödemesi ile dar gelirli ailelerde bulunan çocukların temel ihtiyaçlarının ve okul masraflarının karşılanması amaçlanıyor. Bu kapsamda, temmuz ayında memur maaş katsayısına göre artan ve ortalama 3571 TL seviyesine yükselen sosyal ve ekonomik destek ödemesi, ağustos ayının ortalarında vatandaşlara sağlandı. Destek ödemesinin iletilmesinin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ‘’Bakan Göktaş, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çocukların temel ihtiyaçlarının ve okul masraflarının karşılanması amacıyla ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmeti sunulduğunu belirtti. SED ile çocukları aile bütünlüğü içinde desteklediklerini belirten Bakan Göktaş, çocukların ailelerinin yanında yaşama en sağlıklı şekilde hazırlanabileceklerini vurguladı. Bakan Göktaş, SED hizmetinden yararlanan her bir çocuk için aylık ortalama 3.571 TL destek verildiğini kaydetti’’ ifadelerinde yer verildi.

Ağustos Ayı Sosyal Yardım Ödemeleri

İhtiyaç sahibi hanelerde bunlar çocuklar için sağlanan sosyal ve ekonomik destek ödemesinin yanı sıra, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı farklı destek ödemelerini düzenli olarak hak sahibi vatandaşın hesaplarına aktarıyor ancak temmuz ayında memur maaş katsayısına göre söz konusu ödemelere zam yapıldığı için ağustos ayında ödemeler için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da zamlı sosyal yardımların vatandaşlara iletilmesi durumunda, resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından kamuoyunu aydınlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir