Medya

Olay TV neden kapandı? Taraflardan kafa karıştıran açıklamalar

Olay TV Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, kanalın kapandığını açıkladı. Sarılar kanalın patronu Cavit Çağlar’ın “İktidar tarafından ağır baskı altındayım, devam edemeyeceğim” dediğini iddia etti. Öte yandan Cavit Çağlar ise kanalın yayın politikasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Merkezini İstanbul’a taşıyan ve yenilenen kadrosuyla 30 Kasım’da yeniden yayın hayatına başlayan Olay TV, daha birinci ayını dolduramadan kapandı. Kanalın kapanmasına “iktidarın baskısı” gerekçe gösterildi.

Olay TV Genel Yayın Yönetmenİ Süleyman Sarılar, kanalın patronu Cavit Çağlar’ın “Bana iktidardan ağır baskı var, devam edemeyeceğim” dediğini aktardı.

“HDP YAYINLARINA AĞIRLIK VERİLMESİNDEN RAHATSIZ OLDUM”

Öte yandan Cavit Çağlar’dan da açıklama geldi. Merkez sağda siyaset yaptığını hatırlatan işadamı Çağlar, kanalın yayın politikasının HDP yayınlarına ağırlık vermesinden duyduğu rahatsızlığı ortağı ile paylaştığını ancak ortak bir noktada buluşamadıklarını kaydetti.

“BU İŞ BANA DERS OLDU”

Olay TV’nin kapanmasından dolayı çok üzgün olduğunu yineleyen Çağlar, yolları ayrılan çalışanlara hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek şu açıklamayı yaptı:

“Ben merkez sağda siyaset yapmış bu ülkeye hizmet etmiş bir kişiyim. Olay TV yayın ekibinin yaptığı yayınlar beni rahatsız etti. Tarafsız yayın yaparken HDP yayınlarına ağırlık verilmesi üzerine bu konuyu beraber iş birliği yaptığım ortağıma ilettim. Bunun üzerine “yeni bazı arkadaşları kanala ilave edip denge kuralım” dediğimde ortağım bunu kabul etmedi. Ben de bu şartlarda devam edemeyeceğim, kanaldan ayrılmak durumunda kalacağımı söyledim. Bu iş bana ders oldu. Kanalın lisansı elimde uygun bir zamanda yeni bir ekiple tekrar başlayabilirim. NTV’yi kuran benim. Bursa’da Olay Gazetesi’ni kuran ve 35 yıldır kesintisiz yayın yapan benim. Ben de Olay TV’nin kapanmış olmasından dolayı çok üzgünüm. Yollarımızı ayırdığımız tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum.”

 

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu