Medya

Olaylı bir şekilde kanaldan ayrılan o isim Habertürk ekranlarına geri döndü

Geçtiğimiz yıl Habertürk TV ekranlarından ayrılan  Bülent Aydemir, kanala geri döndü. Sitedeki yeni yazısını “Söyleyecek sözümüz, yazacak haberimiz var” diyerek paylaşan Aydemir, dönüşünü “Doğrunun-Hak’kın ve Halkın yanında olmaya devam… Yeniden Merhaba…” diyerek duyurdu.

İşte o paylaşım…

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin partisinin 100 maddelik yeni anayasa taslağını duyurduğu basın açıklamasını canlı yayındaki programında gündemine taşıyan Habertürk TV sunucusu Ebru Baki MHP’nin hedefi olmuştu. MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter’in, Baki’ye yönelik tweetlerine tepki gösteren Bülent Aydemir ise televizyondaki yayında “Bu ifadeleri aynen Ulvi Bey’e iade ediyorum” diyerek, hem Yönter’e hem de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye “Özür dile” çağrısında bulunmuştu.

Ancak bu çağrı MHP cephesinde çok sert karşılık bulmuştu. Önce MHP Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Ebru Baki ile Bülent Aydemir’e sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Ardından da Bahçeli “#HabertürkTvİzlemiyorum” paylaşımında bulunmuş bu gelişmenin ardından ise Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz ile Habertürk TV Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in görevlerinden ayrıldıkları duyurulmuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu