Sinema

Oldu mu Şimdi? Orhan Aydın, Al Pacino’ya öykündü

Orhan Aydın, rolü için Scarface’den esinlendi! “Oldu mu Şimdi?”de mafya babası Ankaralı Vedat’ı canlandıran Orhan Aydın, karakteri için Scarface’den esinlendiğini söyledi. 16 Aralık’ta vizyona girecek olan “Oldu mu Şimdi?”nin çok sıcak bir aile komedisi olduğunu belirten Orhan Aydın “Ankaralı Vedat” için Al Pacino’nun “Scarface” filminde canlandırdığı Tony Montana karakterinden ilham aldığını söyledi.

blank

Orhan Aydın, film için özel olarak hazırlandığını, seyircilerin de filmi çok beğeneceklerine inandığını ve komedisi çok sağlam bir film ortaya çıkardıklarını belirtti.

“Oldu mu Şimdi?”

Hayatı yanlış anlaşılmalar yüzünden hep mahvolan Yaşar, sonuçta yine bir yanlış anlama sonucu hapse girer. Hapiste Ömer ile tanışır ve en yakın dost olurlar. İkili, hapisten çıktıktan sonra birçok defa dolandırıcılık işleri yapar. Fakat her defasında işler kötü gider ve tekrar hapse girerler. En son çıkışlarında bıkarlar ve tövbe ederler. Artık böyle işler yapmayacaklardır. Tövbe etmek için camiye gittikleri gün iyilik olsun diye kaldırdıkları cenaze başlarına talih kuşu gibi konar. Cenaze, “cenazemi kim kaldırırsa mal varlığımda onundur.” diyen ünlü ve zengin bir iş adamına aittir. Yaşar ve Ömer bir anda uluslararası nakliyat işi yapan bir tertemiz firmanın başına geçmiştir. Fakat işler o kadar temiz kalmayacaktır…
Yönetmenliğini Kenan Öztürk’ün yaptığı komedi filminin oyuncu kadrosunda Yavuz Seçkin,Orhan Aydın, Seda Güven, Serkan Şengül, Emre Mutlu, Oğuzhan Yıldız, Esra Sönmezler, Yakup Yavru gibi isimler yer alıyor.

Başa dön tuşu