Yerli Dizi

Ölene Kadar dizisinin büyük başarısı…ABD uyarlaması çekilecek

Başrollerini Fahriye Evcen ve Engin Akyürek’in paylaştığı ATV’de ekrana gelen Ölene Kadar dizisiyle ilgili flaş gelişme… Ölene Kadar dizisinin ABD’de uyarlaması yapılarak yayınlanacağı öğrenildi. ABD orijinli ünlü yayıncı kuruluş NBC’nin geçtiğimiz yayın döneminde ATV’de izleyici karşısına çıkan Ölene Kadar’ın Amerikan uyarlaması için harekete geçtiği bildiriliyor. Ölene Kadar, ilk defa bir Türk dizisinin ABD’ye uyarlaması yapılması bakımından müstesna bir yere sahip olacak.

ÖLENE KADAR BİR İLKE İMZA ATTI

Eternal adlı proje, Dallas’ın devam bölümlerinde imzası bulunan Cynthia Cidre tarafından geliştiriliyor. Cidre, projenin prodüksiyonunu Universal TV ve Intrigue Entertainment’la birlikte yürütecek.

Fahriye Evcen ve Engin Akyürek’in başrollerini paylaştığı Ölene Kadar, işlemediği bir suç yüzünden müebbet hapse çarptırılan Dağhan ile yıllarca vicdan azabı çektikten sonra Dağhan’ı kurtarmak isteyen avukat Selvi’nin hikayesini anlatıyor. Aynı hikaye etrafında şekillenen Eternal, mekan olarak Güney Carolina’yı arka planına alacak.

Tims Productions’ın yapımını üstlendiği Ölene Kadar’ın senaryosunu Elif Usman kaleme almış, dizinin yönetmenliğini Umur Turagay üstlenmişti.

Ölene Kadar’ın ABD uyarlamasının çekilecek olması Türk dizi tarihi açısından bir dönüm noktası olacak şeklinde yorumlandı.

blank

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu