Magazin

Oltacı hackerlar Seren Serengil’in de whatsapp ve sosyal medya hesaplarını ele geçirdi

Geçtiğimiz hafta düzenlenen büyük bir operasyonla yakalanan ve kamuoyunda fishing (oltacı) diye tanınan hackerların ele geçirdiği hesaplardan birinin de Seren Serengil olduğu ortaya çıktı. Gönderdikleri linklerle ya da videolarla ünlüler başta olmak üzere birçok kişinin sosyal medya haseplarını ele geçiren bilgisayar korsanları ünlü şarkıcı ve sunucu Seren Serengil’in de hesaplaranı “hack”lediler.

Hesaplarını ele geçirdikleri insanları şantajla dolandırdıkları iddia edilen ve geçtiğimiz hafta İstanbul merkezli 8 ilde düzenlenen operasyonla çökertilen hacker çetesinin dosyasından ünlü isimler çıkmaya devam ediyor.

Sabah Gazetesi’nden Emir Somer’in haberine göre, ünlü isimlerin sosyal medya hesapları ile mail adreslerini fishing (olta) yöntemiyle ele geçiren ve yakalanan hacker’ların, operasyondan iki gün önce Seren Serengil’in sosyal medya hesabını da hackledikleri ortaya çıktı.

İstanbul polisinin çökertilen hacker çetesine yönelik soruşturması sürüyor. Fishing (olta) yöntemini kullanan hacker’lar ünlü isimlere, merak uyandırıcı linklerin de yer aldığı mesaj ve mailler yolladı. Bu yöntemle şifreleri kıran ve hesapları ele geçiren hacker’lar, hesap iadesi karşılığında yüklü paralar istedi.

Uzantılarla tuzağa düşürüyorlar

Hackerlar’ın, mail veya mesaj yoluyla gönderdikleri olta uzantılara cep telefonlarından tıklayan bazı ünlü isimlerin telefon içerikleri ve WhatsApp yazışmalarının da hacker’ların eline geçtiği belirlendi.

Sosyal medyada ünlü isimleri dolandıran mavi tik çetesi çökertildi

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu