Magazin

Ömür Gedik’ten ‘okuduğunu anlayamayanlar için’ mini şort açıklaması

Hürriyet yazarı Ömür Gedik, dikkat çeken bir sosyal medya paylaşımıyla gündemde. Gedik’in özellikle genç kızların normal şort boyunu aşan g-string benzeri şortlar giyerek caddelerde veya avm’lerde dolaşmasını eleştirdiği paylaşıma belli bir kesimden tepki gelirken, önemli bir kesimden de destek geldi.

Eleştirdiği konuyu manipüle eden ve konuyu başka bir yöne çekenlerle ilgili yaptığı paylaşıma video ile açıklama getiren Ömür Gedik, Türkiye’nin en rahat giyinen kadınlardan biri olduğunu kaydederek, şortu kendisinin de giydiğini eleştirdiği konunun bu olmayıp normal şort boyunu aşan ve yatak kıyafeti olarak bilinen g-string tarzında şortlarla sokaklarda avm’lerde gezinmenin doğru olmadığını ifade etti.

Paylaşım sonrası gündeme gelen Gedik’e bazı sosyal medya kullanıcıları tepki gösteririken bazıları da yoğun destek verdi.

“Benim aldığım eğitimde yerine göre giyinmek diye bir şey var” diyen Gedik’e belli bir kesim tarafından linç paylaşımları gelmesi dikkatlerden kaçmadı.

“İstanbul AVM’lerindeki bazı kızların şortlarının boyu gerçekten ayıp sınırını aşmış durumda… Plajda değilsiniz diyeceğim ama bence zaten bilerek yapıyorlar…” şeklinde paylaşımı fırsat bilen kimi kullanıcılar Ömür Gedik’e ahlak bekçisi yakıştırmasında bulundular.

Ömür Gedik yaptığı açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi

“Şort meselesiyle ilgili birkaç şey söylemek istiyorum. Yerine görene giyinmek diye bir şey vardır. Her yerde her şeyi giyemezsiniz. Yatak odası kıyafetiyle sokakta gezemezsiniz, bakkala gidemezsiniz, bir alışveriş merkezine gidemezsiniz. Bugün benim AVM’de gördüğüm kızın giydiği şort gerçekten şort denmeyecek şekildeydi.

Popoyu baya açıkta bırakan şorttu. Ve bununla ilgili bu kadar kısa şortlar artık ayıp sınırlarını aşıyor diye yazdım ve gerçekten de hala böyle düşünüyorum. Ben bu ülkenin en rahat giyinen kadınlarından bir tanesiyim. Şort giyiyorum, giyilmesine asla karşı değilim. Benim kimsenin kıyafetine de karışmaya niyetim yok. Ama bir G – string şortla şokakta, bakkalda, AVM’lerde dolaşmayı ben kendi adıma doğru bulmuyorum. Yerine göre giyinmek diye bir şey var.”

İşte, Ömür Gedik’in “okuduğunu anlamayanlar için” notuyla paylaştığı dikkat çeken o açıklaması:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu