Yaşam

On numara sonuçları çekilişinde büyük ikramiye 2 kişinin (8 Mayıs)

Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından düzenlenen ve her Pazartesi çekilişi yapılan şans oyunu On Numaranın sonuçları açıklandı. 8 Mayıs tarihinde noter huzurunda yapılan çekiliş sonucu On Numara oyununda haftanın talihlisi 2 kişi oldu. On Numara 770. hafta sonuçlarına göre kazandıran numaralar ve dağıtılan ikramiye miktarı haberimizde.

On Numara 8 Mayıs çekilişi sonuçlarına göre on bilen iki kişi 144 bin 646 lira seksener kuruş ikramiye kazandılar. 770. hafta büyük ikramiye sahipleri Antalya- Muratpaşa ve Kütahya- Simav ilçelerine isabet etti.

On Numara çekilişinde diğer ikramiyeler şu şekilde dağıatıldı:

9 bilen 84 kişi 2 bin 296 lira seksener kuruş,

8 bilen bin 537 kişi 125 lira elli beşer kuruş,

7 bilen 16 bin 540 kişi 22 lira yirmişer kuruş,

6 bilen 100 bin 707 kişi 3 lira seksen beşer kuruş ile

Hiç bilmeyen 148 bin 804 kişi 3 lira otuz beşer kuruş.

8Mayıs 2017 on numara sonuçları

İşte haftanın kazandıran numaraları. 8, 10, 12, 13, 15, 16, 17, 26, 27, 31, 33, 35, 38, 43, 49, 53, 54, 57, 59, 61, 76, 78″

On numara ikramiyesini nereden alacaksınız?

On Numara oyunu çekilişleri, her Pazartesi günü Milli Piyango İdaresi tarafından gerçekleştirilmektedir. On Numara çekilişi sonucunda ikramiye kazanan talihli kişilerden;
10 bilen ve büyük ikramiyeyi almaya hak kazananlar Milli Piyango İdaresi’nden,
8 bilenler ve 9 bilenler bayilerden ya da Milli Piyango İdaresi şubelerinden,
6 bilenler ve 7 bilenler de bayilerden ikramiyelerini tahsil edebilirler.

On numara oyunu nasıl oynanır?

On Numara oyunu kuponu üstünde kolonlarda 1’den 80’e kadar sayılar yer alır. Bu 80 sayı içerisinden 10 tane sayı seçilir ve işaretlenir. Böylece bir kolon doldurulur. Çekilişe katılmak için istenen sayıda kolon doldurularak katılım sağlanabilir. On Numara kuponunda çoklu işaret kutucuğu işaretlenirse, oynanan numaralar 2,3 veya 4 çekiliş için de oynanmış olarak sayılabilir. Düzenlenen On Numara çekilişi sonucunda 22 tane sayı belirlenir. Belirlenen bu sayılardan 6 bilen,7 bilen, 8 bilen, 9 bilen ve 10 bilen talihlilere ikramiye ödemesi yapılır.

On Numara oyunu 18 yaşından küçük olanlar tarafından oynanamaz. Oynanmış ve ikramiye kazanılmış olsa dahi ikramiye ödemesi gerçekleştirilmez. Çekilişe katılmak için alınacak olan biletler, Milli Piyango İdaresi’nin yetki vermiş olduğu bayilerden alınmalıdır. Yetkisi olmayan yerlerden ya da kişilerden alınacak olan biletler için ikramiye ödemesi gerçekleştirilmez.

On Numara çekilişlerinde dağıtılacak ikramiye tutarları, o hafta çekilişte elde edilen hasılat üstünden hesaplanır. Çekilen numaralar bir grup içinde bilen kimse çıkmazsa, bu grup için belirlenen ikramiye tutarı bir üst grup ikramiyesine dahil edilir. Çekilişin yapıldığı hafta 10 bilen çıkmadığı takdirde bu gruba ait olan ikramiye devreder ve bir sonraki hafta çekilişinin 10 bilen talihli kişilerine dağıtılır. Talihli kişiler tarafından kazanılan ikramiyelerin bir yıl içerisinde alınması gereklidir. Eğer bir yıl içinde ikramiyeler alınmazsa, ikramiye zaman aşımına uğrar. Bir yıl sonunda da ikramiye ödemesi yapılmaz. On Numara ve diğer çekiliş biletlerinin ön ve arka yüzüne isim ve soy isim yazılarak imza atılmalıdır. Yapılacak olan bu işlem ikramiyenin kazanılması durumunda ispat için kolaylık sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu