ManşetTelevizyon

Onur Özdemir: İmam hatipten Oxford’a…

Adı Onur Özdemir. Ya da nam-ı diğer Onurr. O Türk Pop Müziği’nin yeni harika çocuklarından. Çak Bir Selam, Nerdesin Aşkım’ın söz ve müziğini yazdı. Ayşe Hatun Önal ve Hadise’nin seslendirdiği iki şarkı da deyim yerindeyse patladı. Milyonların diline pelesenk oldu. Youtube’ta 100 milyondan fazla dinlendi. Ayşe Hatun Önal’la birlikte seslendirdiği Güm Güm şarkısı tam 70 milyon kez tıklandı.

Onurr yaklaşık 1 ay önce yeni sulara yelken açtı ve ilk single çalışması “Artist” ile müzik marketlerdeki yerini aldı. Onurr müzik macerasını Planet Mutfak Tv’de yanınlanan Burçin Atılgan’ın sunduğu Mutfakta Star Var programında anlattı.

Sınav iptal olunca İmam Hatip’e girdi
Programda ilginç bir eğitim yaşantısının ardından müzikle tanıştığını anlatan Onurr “İlkokulu bitirince Anadolu Lisesi sınavlara girdim kazandım. Ancak sınav iptal oldu, ikinci sınav için araya bir ay süre koydular. O sırada ben ders mers yapmadım ve kazanamadım. Gittim Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne girdim şahane ingilizce öğrendim orada.

Gülben Ergen’e niyet İzel’e kısmet! 
İmam Hatip Lisesi’ni bitirdim. Sınava girdim fen lisesini kazandım. Oradan da Boğaziçi Üniversitesi’ni kazanarak Felsefe okudum. Master yaptım. Tam müzik işlerine başlamışken İngiltere’ye gittim Oxford’da a klasik arkeoloji okudum. Ancak Londra’da da müziği bırakmadım. Oxford da müzik yazmaya devam ettim. Görüşmelerimi internet üzerinden yapıyordum. Hatta Gülben’e bir şarkı yazdım oradan. Adı Hoşça kal. Ama şarkıyı İzel okudu.

EV TAŞIMA PARASINA “ÇAK BİR SELAM”!
“Çak bir selam”ı da ben yazdım, onun hikayesi de ilginç! Bir gece Ayşe Hatun Önal, evde koltukta uzanmış üzüm yiyor ben de bu şarkıyı söyledim. Ayşe Hatun dedi ki; “Sen deli misin yarın çıkar bu parçayı inanılmaz patlar”. “Yok. Ev taşıyacağım paraya ihtiyacım var. Alacaksan al” dedim. Ertesi gün şarkıyı Ayşe Hatun Önal aldı. Ve şarkı patladı. Ama ben okusaydım da şarkı patlardı.

“NERDESİN AŞKIM”IN HİKAYESİ

Onurr programda söz ve müziğini yazdığı, Hadise’nin seslendirdiği hit şarkı Nerdesin Aşkım’ın hikayesini de anlattı:
Bir gün sevgilimle büyük bir kavga ettim ve bastım Roma’ya gittim. Çok özlüyorum onu orada ve “Sürekli arasa” diye bekliyorum. Bu arada da aklımda sürekli “Nerdesin aşkım” şarkısı dönüyor. Roma’da yavaş yavaş ben bunu oluşturmaya başladım. Şarkı bitti, sevgilim Roma’ya geldi biz Türkiye’ye döndük.

Sezen Aksu’ya çığlık attıran şarkı
Sezen hanım aradı “Murat Boz’a yeni albüm yapacağız gel” dedi. Gittim Murat Boz da orda. “Elinde şarkı var mı” diye sordular ben de kalktım “nerdesin aşkım” ı söyledim. Sezen Hanım şarkı bitince ayağa fırladı çığlık atıyor “Bu şarkıyı ne zaman yazdın neden bana haber vermedin” diye kızdı. Ama şarkı çoktan Hadise ye gitmişti bile. Düşünebiliyor musunuz Sezen Aksu’yu ayağa fırlatacak çığlık attıracak kadar iyi bir şarkı yapmışız.

“Artist” nasıl çıktı?
Bir yandan değme aşçılara taş çıkaracak kadar lezzetli lazanya yapan bir yandan da yeni single’ını anlatan Onurr, yeni atıldığı yorumculuk macerasının ardında da Sezen Aksu’nun olduğunu açıkladı.

Bugüne kadar pek çok genç sanatçıya el vererek müzik piyasasında tutunmalarını sağlayan Pop Müziğin Minik Serçesi Sezen Aksu’nun kendisini nasıl yüreklendirdiğini, Onurr, şu sözlerle anlattı:

“Sezen Aksu çok gazladı beni ‘hadi hadi yap artık’ diye. O ısrar edince Ozan Çolakoğlu da bana teklifte bulundu ve ortaya Artist çıktı.”

Sony Music etiketli Artist’in bir aylık periyotta memnun edici satış rakamlarına ulaştığını söyleyen Onurr, “Sezen Aksu yolumu açtı. Beni cesaretlendirdi. Kenarda yazdığım şarkılar var. Birkaç single daha yapıp sonra da albüm çıkaracağım” dedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu