Medya

Oray Eğin Habertürk’teki ilk yazısında hangi yazarlara dokundurmadan edemedi?

Sözcü’den ayrılan Oray Eğin’in bu seferki adresi Habertürk oldu. Habertürk’teki yazılarına yeniliklerle başladığını duyuran Oray Eğin’in ilk yazısında üzerine yazmaktan mutlu olduğu ve asla vazgeçmediği medya mahallesini yine es geçmedi. Eğin, yazısında neden Habertürk’te olduğu sorusuna da cevap verdi.

Habertürk’te iki ilki başlattığını takipçilerine duyuran Oray Eğin, sözkonusu ilkleri 24 saatlik köşe yazarlığı ve fotoğrafsız yazarlık olduğunu kaydetti.

Destekten TR

Geçmişte ilginç profil fotoğraflarıyla gündeme gelen Oray Eğin’in fotoğrafsız yazarlık anlayışının yeni bir trende dönüşme ihtimali zayıf olsa da bu tutumunun yine de ilginç hamle olarak değerlendirileceği kesin.

Destekten TR

Oray Eğin’in medya mahallesinin sakinleri hakkında yorumlar yapmayı sevdiğini bilmeyen yoktur. Eğin, Habertürk’teki ilk yazısından bu geleneğini sürdürdü. Eğin’in yazısında “Nişantaşı’nın yeni ikilisi” bölümünde Nuray Mert, Ahmet Hakan ve Levent Gültekin’le ilgili yorumlar vardı.

Destekten TR

İşte, Oray Eğin’in yazısındaki o ilginç bölüm:

 

NİŞANTAŞI’NIN YENİ İKİLİSİ

Nuray Mert’in İslamcı çevrenin gençlerini Beyaz Türkiye’ye kazandırma projesi 90’lı yıllarda, Refah Partisi yıllarına kadar dayanıyor…

Kanal 7’de genç ve alternatif bir anchor olarak parlayan Ahmet Hakan’ın Nişantaşı’na taşınma hikâyesi eskidi bile… Ahmet Hakan kendi yeteneği ve zekâsıyla çoktan Beyaz Türkiye’yi fethetti.

Nuray Mert şimdi Levent Gültekin’i koruması altına almış anlaşılan.

Nişantaşı’ndaki Delicatessen’e başı dik bir kontes edasıyla giren Mert’i sosyal medya muhaliflerinin pek sevdiği Levent Gültekin hafif ezik, hafif yerine ait olmamanın tedirginliğiyle takip ediyordu…

Alt kata savrulan ikilinin ortak konusu başkalarının nasıl kirlendikleri, kendilerinin nasıl temiz kaldığıydı bu basın dünyasında…

Nuray Mert yine bir mağduriyet masalını anlatmak üzereydi: KHK çıkacak, üniversitedeki işinden olacakmış… KHK çıktı, Nuray Mert’e dokunmadı gerçi… Zaten genelde krizler Mert’i hep teğet geçiyor.

Kısmet başka mağduriyetlere…

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR