Medya

Oray Eğin’den Sezen Aksu’lu, Gülse Birsel’li, Fazıl Say’lı ilginç Fatih Terim analizi

Habertürk gazetesinin sivri dilli “haşarı çocuğu” Oray Eğin, Türkiye’nin önemli isimlerini yazısının öznesi yaptı. Ağırlıklı olarak şu sıralar Galatasaray’ın teknik patronluğu ile ilgili gündemde olan Fatih Terim’in spor medyasındaki güçlü lobisine atıf yapan Eğin, aynı yazıda Terim’in yanı sıra; Süleyman Demirel, Gülse Birsel, Sezen Aksu, Alman Milli Futbol Takımı antrenörü Joachim Löw, Fazıl Say’a da bol bol atıf yaptı.

ORAY EĞİN’DEN İLGİNÇ FATİH TERİM ANALİZİ

Oray Eğin’in söz konusu isimleri aynı yazıda konu ettiği makalesinin başlığı da en az konu ettiği isimler kadar ilginçti: Derin Devlet!

Kaleme aldığı yazsında ağırlıklı olarak Fatih Terim analizi yapan Oray Eğin, Terim’in medyada sürekli ön planda olmasının perde arkasını masaya yatırdı.

Terim için “Fatih Terim’in usta olduğu asıl alan kendisine her zaman işine yarayacak arkadaşlar edinebilmesi. Üst üste gelen başarısızlıklara, toplumun gözünde Fatih Terim’in paragöz olarak anılmasına, hatta reytinginin bile olmamasına rağmen.” diye yazan Oray Eğin, “Maç öncesi tahtada çizdikleri pek anlaşılmasa da Terim’in sahanın dışındaki manevra kabiliyeti bu açıdan göz kamaştırıcı. Ama kendine özgü ve eşsiz değil; aksine Gülse Birsel’in Sezen Aksu’dan devraldığı promosyon yapma sertifikasını hangi okul dağıtıyorsa, Fatih Terim de oradan mezun.” şeklinde çok konuşulacak ve bir o kadar da garip bir tespite yer verdi.

Oray Eğin’in bugünkü yazısını okumak için Tıklayın

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu