GündemManşetYaşam

Orhan Kural hakkındaki karalama kampanyasına Stockholm’den cevap verdi

Prof. Dr. Orhan Kural’ın çevreye karşı duyarlı bir duruş sergilediği biliniyor. Şu sıralar sigarayı özendirdiği gerekçesiyle Cem Yılmaz’la gerginlik yaşayan Orhan Kural’ın bugün çıkan haberlerde adı Amasra Termik Santrali’nde bilirkişi olarak geçirildi. Çevreye karşı duyarlılığı yüksek bir akademisyen profili çizen Kural’ın adı geçen santralde bilirkişi olarak zikredilmesi şaşkınlığa neden olmuştu. Orhan Kural, adının geçtiği haberle ilgili açıklama yaptı.

ORHAN KURAL: HABER ASILSIZ

Prof. Dr. Orhan Kural, söz konusu haberle ilgili “Hakkımda çıkan asılsız haberlere yanıt” başlığı altında cevap hakkını kullandı. Halen bir konferans vermek için İsveç’in başkenti Stockholm’de olduğunu ifade eden Kural, hakkında karalama kampanyası başlatıldığına dikkat çekti.

Bugün çıkan haberlerde olduğu gibi Amasra Termik Santrali’nde bilirkişilik yapmadığının altını çizen Kural, Pazar gecesi Türkiye’ye döneceğini ve bu haberle ilgili cevap hakkını kullanacağını kaydetti.

BİLİRKİŞİ İDDİASI MEDYANIN GÜNDEMİNDEYDİ

İçki, sigara ve uyuşturucu konusunda açtığı davalarla gündeme gelen, son olarak Cem Yılmaz hakkında, ‘Arif V 216’ filmini gerekçe göstererek yaptığı suç duyurusuyla adından söz ettiren ‘Çevreci Profesör’ Prof. Dr. Orhan Kural’ın, basın kampanyalarında görev aldığı ve çok iyi ilişkilere sahip olduğu Hattat Holding’in Amasra’daki termik santral projesi için kritik davada bilirkişilik yaptığı iddia edilmişti.

İşte, Orhan Kural’ın sosyal medya hesabından paylaştığı konuyla ilgili kısa cevap niteliği taşıyan paylaşımı:

 

blank

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu