Yaşam

Origami Kağıdı

Origami kağıdı, origami modellerini oluşturmak için kullanılan kağıttır. “Origami” kelimesi, kağıt katlama anlamına gelir. Bu kelime  “katlamak” anlamına gelen Japonca bir kelimedir. Çoğu origami kağıdı, beyazlatılmış ve boyutlandırma kimyasallarıyla kaplanmış ince, yüksek kaliteli kozo veya gampi liflerinden yapılmış kağıt olarak bilinir.  Bu özelliği ile katlama sırasında tutarken eldeki nemi kolayca emmezler.

Origami kağıdı, origami figürlerini katlamak için kullanılan ince kağıttır. Origami kağıdının bir tarafı siyah diğer tarafı beyaz bir şekilde basılmıştır. Bu nedenle renkli kağıttan bir origami figürü yaparken kağıdın her iki tarafından da bir şekil oluşacak şekilde katlayabilirsiniz. Origami kağıdı olarak kullanılan bu kağıdın kaliteli olması kağıdın katlanıp yeniden açıldığında iz kalmamasını sağlayacaktır.

Origami Kağıdı Çeşitleri

Origami kağıdı, katlama modelleri için kullanılan bir tür ince kağıttır. Katlanması kolay olacak şekilde yapılmıştır. Bu nedenle çok fazla hacim veya sertliğe sahip değildir. Origami kağıdı birçok farklı boyut ve renkte üretilmektedir. Bu farklı özelliklere ve boyutlara sahip olan kağıtlardan satın almak için https://www.guvensanat.com/origami-kagidi sayfası sizleri bekliyor.

 

 

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu