Sinema

Oscar’a aday olan ‘Ayla’ filminin yapımcısı Mustafa Uslu’dan çarpıcı açıklamalar… ‘Senaristler kapı kapı dolaşıp yapımcı bulamadı’ 

“Ayla’da, “Er Ryan’ı kurtarmak” filminin görsel efektlerini yapan firmayla çalıştıklarını belirten Uslu, Uçan Kuş TV’de Gece Kuşu programına konuk oldu. Ayla’nın kadrosu şampiyonlar ligi gibi diyen Mustafa Uslu, filmin senaristlerinin kapı kapı dolaşıp yapımcı bulamadıklarını belirterek “Ülkemizde, yapımcılar gerçek hikayeleri film yapmaktan çekiniyor” dedi.

Türkiye’den Oscar’a aday olarak gösterilen “Ayla” filminin yapımcısı Mustafa Uslu, “Şampiyonlar Ligi gibi kadro kurduk, Oscar’da yolumuz açık olsun” dedi. UçanKuş TV’de canlı yayınlanan “Gece Kuşu” programına konuk olan Uslu, “Bu hikaye kapı kapı dolaştı ama yapmaya cesaret eden ben oldum. Çünkü ilk günden beri bu filmin Oscar’a aday olacağını biliyordum. Aslında tarihimizde ne hikayeler var ama bütçe problemi yüzünden çekilemiyor. Yapımcılar gerçek hikayeleri film haline getirmekten kaçınıyor. Bu çok büyük hata” şeklinde konuştu.

Gerçek bir olaya dayanan Ayla filmi için her fotoğraftan bir anı ürettiklerini vurgulayan Uslu şöyle devam etti.
“Ayla filmi için 3.5 yıl çalıştık. Türkiye’de film sektörü hala çok geride… Yılda sadece 18 milyon gişe yapılıyor, 80 milyonluk ülkemizde… Diğer ülkelerden yüzde olarak o kadar gerideyiz ki… Bunun suçu izleyici, yani halkta değil, iyi üretim yapılamamasında… Ayla’da hiçbir şeyden kaçınmadık. Er Ryan’ı Kurtarmak” filminin görsel efektlerini yapan ekiplerle çalıştık”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı