İnternet

Otantik ve Bohem Giyim Markası Etnik Esintiler

Bohem giyim tarzı nasıl oluşturulur?

Moda dünyasının yakından takip ettiği ve özellikle son dönemde en çok ilgi görenler arasında bohem tarzı bulunmaktadır. Bilindiği üzere her dönem yeni giyim tarzları ortaya çıkmakta ve trend haline gelmesi halinde tüm dünya tarafından tercih edilmektedir. Bilindiği üzere bireyler tarafından tercih edilen giyim tarzları yine bireyin iç dünyasının dışa vurumu şeklinde de açıklanabilir. Kişi duygularına, düşüncelerine ve diğer etkenlere bağlı olarak kıyafetine de şekil vermektedir. Günümüzde iş, eğlence, etkinlik ve günlük olmak üzere birçok duruma bağlı olarak farklı modeller, tasarımlar ön plana çıkmaktadır. Aslı Bohemian olan ve 1960 ile 1970’li yıllara damgasını vuran Bohem giyim tarzı ise özellikle son dönemde rahat, ferah ve çılgınca giyinmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer almıştır. Bu tarz rahat kıyafet ve aksesuarların birleşimi ile oluşur. Anı yaşamayı seven ve rahat takılanların en çok tercih ettiği moda stilidir.

Bohem Giyim Nedir?

Özgür, rahat, anı yaşamayı sevenler için özel olarak tasarlanan ve 1960’lı yıllardan günümüze kadar gelen Bohem tarzı, moda kaygısı taşımayan insanlar tarafından fazlasıyla tercih edilmektedir. Genellikle moda tasarımcıları tarafından giyim tarzının oluşturulabilmesi için servet yatırılması gerektiği savunulurken, bohem tarzı giyinirken bu detayı göz ardı edebilirsiniz. Çünkü bohem stilinde para değil kişinin ruh haline uygun elbiseleri alması önemlidir.
Bohem giyimin cevabını aslında anın keyfini çıkarmaya çalışanların, rahat takılmayı sevenlerin benimsediği tarz olarak da tanımlayabiliriz. Bu tarz bu sezonun moda akımını baştan aşağı değiştirecektir. Bohem ve Otantik elbise modelleri ise kendi içerisinde değişikliğe uğramakta ve sadece 1 elbise ile bohem tarzı oluşturulamamaktadır. Elbisenin yanına etek, püsküllü aksesuarlar, örgü-dantel parçaları, şapkalar ve boheme uygun ayakkabılar tercih etmeniz gerekmektedir. Bohem tarzının oluşturulması için gerekli parçaların incelenmesi ise şu şekildedir;
Bohem Elbiseler ve Etekler

Genellikle baharat tonları olarak da seçilen renklerin mutlaka tercih edilmesi gerekirken; kıyafetlerin içerisinde de çeşitli desenlerin bulunması gerekir. Otantik kıyafet modelleri arasında çiçekli şal desen, batik/ombre kumaşlar ve suzani desenler en sık tercih edilenler arasındadır. Desenli elbiselerin yanı sıra örgü ve dantel ile işlenmiş parçaları tercih etmeniz de özellikle tarzın tamamlanmasına yardımcı olacaktır.

Aksesuarlar

Bohem stilinde giyinmek isteyen kişiler için aksesuar detayları olmazsa olmazlar arasında yer alır. Mutlaka elbise ve eteğin desenlerine uyumlu olarak püsküllü çantalar, bohem botlar ile ruh halinizi yansıtacak aksesuarlar tercih etmeniz gerekir.

Ayrıca gardıropta şapka bulunmaması halinde mutlaka aksesuar olarak eşarp, saç bandı ya da çiçekli taç gibi detayları tamamlayacak parçaları eklemeniz, özellikle diğerleri ile uyumlu olması açısından önemlidir.

Etnik ve Bohem Giyim Kıyafetleri nereden satılır?

Birbirinden şık ve özel tasarımlara sahip olan elbise modellerini Türkiye’nin en büyük Otantik ve Bohem kadın giyim mağazası olan Etnik Esintiler de bulabilir ruhunuzu en güzel şekilde yansıtacak kıyafetlerle süsleyebilirsiniz. Karakterist özelliklerinizi ön plana çıkaracak olan bu stille farklı bir görünüme kavuşacaksınız. Kendinize güvenininiz artacak ve şıklığınızla göz alıcı bir güzelliğe sahip olacaksınız. Özgürlüğe tutkun, anı yaşamayı sevenlerin stili olan bohem tarzı sizde çok beğeneceksiniz.

Kredi kartına taksit imkânı, ücretsiz kargo, sepette indirim ve sezon sonu kampanyalarından yararlanabileceğiniz site de kafanızda yarattığınız kombini rahatlıkla bulabileceksiniz. Aynı günde yollanan ürünler kısa sürede elinize ulaşacaktır. Sizde bohem giyim tarzına ayak uydurun ve etnik kıyafetlerle farklı bir görünüme sahip olun. Etnik elbiselere ulaşmak, artık eskisi kadar zor değil.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu