Magazin

Öykü Serter’den Bülent Ersoy’a 55 tilkinin kürkünden tasarlanan manto tepkisi

Bülent Ersoy, kürk sevdasından vazgeçmiyor. Bu sefer de 55 tilki kürkünün kullanıldığı özel tasarım bir palto aldığı iddia edilen Ersoy’un kürk manto için ödediği ücret çok konuşuldu. Öte yandan  Bülent Ersoy’a tasarım kürk mantosuyla ilgili tepkiler geliyor. Ünlü sunucu Öykü Serter, ünlü şarkıcıyı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kıyasıya eleştirdi.

Geçtiğimiz aylarda üzerinde tilki kafalarının bulunduğu bir kürk satın aldığı için günlerce eleştirilen Bülent Ersoy, bu sefer de yeni kürküyle gündem oldu.

Gelen eleştirilere rağmen kürk sevgisinden vazgeçmeyen  68 yaşındaki sanatçı Bülent Ersoy, son olarak özel tasarım bir kürk yaptırdığı iddia edildi.

‘2. Sayfa’nın Instagram hesabında yer alan habere göre; Bülent Ersoy, dört ay önce sipariş ettiği ‘rönar arjante’ cins gümüş tilki kürküyle mağazada poz verdi. Usta sanatçının yeni paltosu için 55 tilkinin kürkü kullanıldı. Özel tasarım olan kürk paltonun fiyatı ise 450 bin TL.

ÖYKÜ SERTER’DEN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Ünlü sunucu Öykü Serter, medyada çıkan haberlerden dolayı Bülent Ersoy’a tepki gösterdi. “Kürkcinayettir” etiketiyle paylaşım yapan Serter, Bülent Ersoy’un çok konuşulan kürk mantosou için “Keyif için, örtünmek için şu güzellikten 55, yazıyla elli beş tane öldürüldü! ” diye yazdı.

 

ELEŞTİRİLERİ UMURSAMIYOR
Geçtiğimiz aylarda giydiği tilki kafalı kürkü için eleştirilen Bülent Ersoy, “Ben alıştım artık” cevabını vermişti.

“ÇOK YÜKLÜ BİR BAĞIŞI KAYBETTİLER”
Ersoy, birkaç ay önce Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) yapacağı bağış ile gündeme gelmişti. Ünlü sanatçı, Nişantaşı’ndaki bir mağazadan iki kürk satın almış ve gazetecilere toplam değeri 2.5 milyon TL’yi bulan 22 kürkünü ÇYDD’ye bağışlayacağını açıklamıştı. Ancak Diva, dernek yönetiminden hiç beklemediği bir karşılık almıştı.

Dernek, Ersoy’un kürk bağışını kabul etmeyeceklerini, “ÇYDD, tüzüğü gereği doğa, çevre ve canlı haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir. Bu nedenle hayvanların yaşam hakları ihlal edilerek elde edilen ürünler ve bunların bedelleri üzerinden yapılacak bir bağışı kabul etmemiz söz konusu değildir” diyerek duyurmuştu.

Bunun üzerine açıklama yapan Bülent Ersoy, ÇYDD’yi vasiyetnamesinden çıkarttığını dile getirmiş ve “ÇYDD’nin tüzüğü gereği Atatürk’e uygun yaşadıklarını belirtiyorlar. Atamız da kürk giyiyordu. Ben Atatürk’ümle gurur duyuyorum. En büyük üzüntüm; Ona şarkı okuyamamak. Ben eğitime çok önem veririm. Onlar kız çocuklarını okutuyorlar diye bağışlamak istedim” demişti.

Ersoy, “Vasiyetimi değiştirdim zaten Mehmetçik Vakfı’na ve başka bir eğitim kurumuna daha bağış yaptım. Onlar bence ilgi çekmek için reddettiler. Bir daha da konuşmam. Telefonlarını da açmam. Çok yüklü bir bağışı kaybettiler” şeklinde konuşmuştu.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu