Televizyon

Öykü Serter’in sunacağı Fenomen yarışması hangi kanalda yayınlanacak?/(M.Bey-Özel)

TV8  ekranlarında yepyeni bir yarışma başlıyor… Nisan ayında ekrana gelmesi beklenen “Fenomen” adlı yarışmanın yapımcılığını TV8’de yayınlanan İşte Benim Stilim ve Kanal D’de yayınlanan Kısmetse Olur gibi dikkat çeken yapımlara imza atan Production House üstleniyor. Yeni yarışmanın sunucusu ise Öykü Serter olacak.

Fenomen yarışmasının bir çok TV programının aksine yarışmadan ziyade bir strateji ve popülarite oyunu olacağı bildiriliyor. Yarışmacıların amacı yarışmada kaldıkları sürece boyunca Türkiye’nin ve de programın en “Fenomen” ismi olmaya çalışmak. Yarışmacılar, ünlü bir TV yıldızı olmaya ve bunu yaparken de her hafta verilecek olan 50.000 TL’lik ödülü kazanmaya çalışacaklar.

HER HAFTA 50 BİN LİRALIK ÖDÜL

Fenomende yarışan yarışmacıların bir çoğu TV izleyicisi tarafından tanınan ve daha önce Türkiye’nin en popüler yarışmalarında yarışmış olan yarışmacılardan oluşuyor. Yarışmacılar evde birlikte yaşadıkları arkadaşlarını kendilerine oy vermesi için hem ikna edip “Fenomen” isim olmaya çalışacaklar hem de her hafta tam 50.000 TL’nin sahibi olacaklar.

Hafta içi her gün yaşantılarının 8 saatini yarışmada geçirecek olan yarışmacılar evde yaşadıkları süre zarfında evdeki diğer yarışmacıların oylarını toplamaya çalışacaklar. Bunun içinde onlarla iyi anlaşmaları ve kendilerine oy vermeleri için ikna etmeleri gereken yarışmacılar, her gün strateji odalarında diğer yarışmacılar ile bir araya gelerek kendi stratejilerini oluşturmaya çalışacaklar.

FENOMEN NASIL BİR YARIŞMA?

Her cuma elemenin olacağı programda, oylama sonucu en çok evden gitmesi için ismi yazılan erkek ya da kadın yarışmacı koruma altında değilse elenirken yerine yeni yarışmacı aynı gün girecek.

Tüm hafta boyunca stratejilerin yapıldığı programda Cumartesi günü ise haftanın büyük finali yayınlanacak. Büyük finalde yarışmacılar kendilerince evde Fenomen gördükleri 1 kişiye kapalı oylama usulü ile oy verecekler.

Yapılan oylama sonucu en çok oyu alan 1 kadın ya da 1 erkek yarışmacı haftanın Fenomen’i seçilerek 50.000 TL’nin sahibi olacak. Eğer oylamada eşitlik çıkar ise oylama tekrarlanacak. İkinci tur oylamada sadece eşit olan 2 yarışmacı yarışacak. Fakat bu sefer ödül 25.000 TL’ye düşecek ve ikinci oylama açık bir şekilde yapılacak. İkinci oylama sonucu 1 kişi en çok oyu aldığı takdirde ödülü almaya hak kazanacak. Eğer tekrar eşitlik çıkar ise para ödülü sıfırlanacak.
50.000 TL’nin sahibi olmak için tüm yarışmacılar hafta boyunca hem içeride hem de dışarıdan kendilerine destek toplamaya çalışacaklar.

AMAÇ FENOMEN OLMAK

Bitmeyen bir strateji ve popülarite programı olan Fenomen’de yarışmacıların aileleri, sevgilileri ve ünlü arkadaşları da programa dahil olacak. Yarışmacıların; kıyafetleri, tarzları, konuşmaları ve diğer yetenekleri ile popüler olma yolunda en büyük silahları olacak.

Fenome’in İşte Benim Stilim’in finalinden sonra Nisan ayı içinde TV 8 ekranlarında olması bekleniyor.

Etiketler

Benzer Haberler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı