Röportaj

“OYUNCU FİZİĞİYLE DE GÖZ DOLDURMALI”

engin

Başarılı oyuncu Engin Altan Düzyatan, Men’s Health dergisine röportaj verdi.

Bazen risk almaktan korkmamak gerek…

Oyuncu Engin Altan Düzyatan: Değişik projelerde yer aldığın zaman gelişirsin. Gelişmek ve hayatta daha başarılı olmak istiyorsanız rahat hissettiğiniz alanın dışına çıkıp kendinizi zorlamalısınız. Yani risk almaktan korkmamanız gerek…
atv’de yayınlanan ‘Son’ dizisinin ‘Halil’i Engin Altan Düzyatan; iyi bir oyuncunun, yeteneğinin yanı sıra fiziğiyle de göz doldurması gerektiği inancında. “Her oyuncunun alternatifi var, ancak hâlâ fiziği iyi olan aktör sayısı az. Olanlar da zaten manken kökenli. Ülkemizdeki oyuncularda spor alışkanlığı yerleşmiş değil” diyen yakışıklı oyuncu, Men’s Health dergisine konuştu:
İdeal olan; üzerimde gömlek varken belli olmayacak, çıkardığımda ise insanların dikkatini çekecek bir vücuda sahip olmak.

 

‘ERKEK TATİLİ’ SEVERİM
Haftanın en azından dört günü antrenman yapıyorum. Her seferinde farklı bir antrenmanı takip ediyorum. Hatta bazı günler dövüş koreografileri bile çalışıyorum.
Oyuncuysan her role hazırlıklı olacaksın. Paraşüt ile atlayabiliyorum, ata binebiliyorum. Eskrim ve kiteboard yapabiliyorum… Bunların üzerine dövüşemezsem ayıp olur!
Amerika’da film ve dizi sektöründe çok fazla çekişme var. O yüzden herkes formda olmak zorunda. Bizde de artık her oyuncunun alternatifi var. Ancak hâlâ fiziği iyi olan aktör sayısı az. Ülkemizdeki oyuncularda spor alışkanlığı yerleşmiş değil.
‘Erkek tatili’ yapmayı severim. Örneğin; geçen yaz menajerimin eşiyle çıktığım Meksika tatili gibi… Tüm gün yürümekten ter içinde kaldığım, gece 10’da uykumun geldiği türden bir tatildi. Sevgilinizle gitmeye uygun değildi yani. Cancun’da falez dalışı yaptık. Chichen Itza piramitlerini gezdik…
Tatilin en zevkli anı, tekneyle kılıç balığı avlamaya gitmemizdi. 30 kiloluk bir balık yakalamak için neredeyse bir saat mücadele ettim.
Bu yaz Şili, Endonezya, Bolivya ve Arjantin’den oluşan bir tatil planı görünüyor. Eğer köpek balıklarıyla dalış yapmayı göze alıyorlarsa kızlar da gelebilir. Geçen sene fırsat bulamamıştım; aklımda kaldı. Bu sene kesinlikle yapacağım.

KENDİNİ ZORLAMALISIN
Erkekler doğası gereği elindekileri korumak için programlanmışlardır. Bu yüzden geçerliliği kanıtlanmış, muteber şeyleri bırakmakta zorlanırız. Yeni şeyler denemek demek, elde olandan vazgeçmek anlamına gelir. Oyuncuların değişik projelerde yer aldığında geliştiğine inanıyorum. Ancak rahat hissettiğin alanın dışına çıkıp kendini zorlarsan gelişim sağlarsın. Yani risk almaktan korkmamalı.
Sevmediğim diyemem ama ‘Keşke başka yönetmen çekseydi’ diye aklımdan geçirdiğim filmler oldu. Film olarak kusurları olsa da atipik psikozlu bir çocuğu canlandırdığım ‘Cennet’ filmindeki rolümden çok zevk almıştım. ‘Romantik Komedi’ oynaması eğlenceli bir işti. ‘Anadolu Kartalları’ ise çok şeyi görme şansına sahip olduğum bir filmdi.
‘Anadolu Kartalları’ filmi için toplamda 75 dakika boyunca F-16 ile uçtum. Bunu gösteren askeri bir armam var. Göğüs kafesinizin üzerinde o kadar baskı varken, nefes alabilmek için bize öğretilen nefes alma tekniğini kullandık.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir Yorum

  1. Engin Düzyatan’ın averaj bir Türk Erkeğine göre daha sportif bir vücudu olabilir. Ancak Men’s Health gibi amacı sadece spora ve sporcuya ipuçları veren, gelişimlerine katkı sağlayan bir dergide hele hele kapak mankeni olması densizlik ve iş bilmezliktir. Eğer iş bu kadar lakayıt bir duruma geldiyse, bir sporcu da gidip sinema dergilerinden birinde oyunculuk üzerine ahkam kessin, aktörleri ve filmleri eleştirsin. Başka koyacak türk adam bulamadıysanız, gidin yabancı sporcu koyun, bizim de göz zevkimizi aktörlerin çıtır omuzları ve spagetti kollarıyla bozmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu