Yerli Dizi

Oyuncu Zeynep Kaçar’ın ‘kadına şiddete sansür’ önerisi sosyal medyayı karıştırdı

Hanımın Çiftliği ve Adını Feriha Koydum dizilerinde yer alan başarılı oyuncu Zeynep Kaçar, sosyal medya Twitter hesabından yaptığı “kadına şiddet sahnelerine sansür gelsin” şeklindeki paylaşımıyla gündemde. Kaçar, dizilerde sıkça ekrana gelen ve tepkilere neden olan kadına şiddet sahneleriyle ilgili yaptığı paylaşım nedeniyle bazı kullanıcılardan tepki aldı.

Kadına şiddet sahnelerine karşı duyarlılık göstermek istedi. Ama çözümünün içinde geçen sansür kelimesi bir kısım kullanıcıların hışmına uğradı. Zeynep Kaçar, tepkiler sonrasında paylaşımını sildiğini “hakaret, küfür ve nasihate doydum çok şükür. söz konusu tweeti siliyorum. küçük dünyamda işlerim var.” şeklindeki paylaşımıyla açıkladı. Bazı kullanıcıların Kaçar’ın bu önerisine destek verdikleri de görüldü.

Başarılı oyuncu,  yaptığı açıklamayla neden diziler de yer almadığını da açıkladı. Kaçar, “Son altı ayda Tv’de yayınlanacak iki işi, karakter dayak yiyor diye reddettim. Kadını dayakla özdeşleştiren işlerde olmayı istemiyorum. Sansür gelecekse kadın dövmenin olağanlaştırılmasına gelse ya. Fotosentezle yaşamaya devam.” diye yazdı.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu