Yerli Dizi

OZAN KİTABIN ORTASINDAN KONUŞTU

bir-kadin-bir-erkek1

Sevilen dizide Zeynep(Demet Evgar) ile Ozan’ın(Emre Karayel) aynı evde yıllar süren nişanlılığı tartışma konusu olmuştu. Cosmopolitan’a röportaj veren iki oyuncuya bu durum soruldu. Emre Karayel’in verdiği cevap diziye eleştiri niteliği taşıyordu.

“Dört Sene Boyunca Nişanlı Kalınmaz!”
İşte ekranların sevilen dizisi 1 Kadın 1 Erkek dizisinin Emre ve Demet çiftinden mutluluğun formülü:
Hayalini Kurduğunuz, Masumiyetin ve Aşkın Simgesi Gelinlik
Cosmopolitan dergisinden Elif Öksüz, 1 Kadın 1 Erkek dizisinin karakterleri Demet Evgar ve Emre Karayel ile samimi bir röportaj gerçekleştirdi

Ekranların sevilen dizisi ‘1 Erkek 1 Kadın’ın oyuncuları Demet Evgar ve Emre Karayel, ünlü dondurma markası Carte d’Or’un da reklamlarında rol alıyor. Canlandırdıkları ‘Zeynep’ ve ‘Ozan’ karakterleri ile ilişkilere ayna tutan çifte, Cosmopolitan dergisinden Elif Öksüz mutluluğun formülünü sordu.

“İLİŞKİYE GÖRE…”

Dört yıl boyunca nişanlı kalmak evliliği baltalar mı?

DEMET EVGAR: İlişkiye göre değişir. Nişanlanmadan önce bir birliktelik yaşar ve sevgili olursun. Ama bundan belki de 10 sene önce sevgili olunmaz, nişanlanılırdı; o dönem birbirini tanıma, anlaşma dönemi olurdu.

EMRE KARAYEL: Nişanlılık, evlilik için girilen bir yoldur. Ama bence dört yıl gibi bir nişanlılık dönemi olmaz. Hiçbir kadın, bu golü yemez. Bence nişanlılık uzatılmamalı.

‘Zeynep’ karakteri evlenmeyi çok istiyor. Peki, siz?

D.E.: Evliliğe adım attığım erkekle yaşlanmayı hayal ederim. Bu hayal ortak olursa, evlilik gerçekleşir. ‘İlla evlenmeliyim’ durumum yok.

E.K.: Evlilik ten kaçmam

‘Ozan’ karakteriyse evlenmekten kaçıyor. Siz kaçıyor musunuz?

E.K.: Evliliğe karşı değilim. Çocuk sahibi olmak istiyorum. Bunun için de eğer evlenmek gerekiyorsa evlenirim, evlilikten kaçmam.

Evlenmeden çocuk yapmaya ne diyorsunuz?

E.K.: Kadının hak sahibi olması, çocuğun kanunda tanınması bir imzayla oluyor. Ben, çocuğun anne ve babayla büyümesinin sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla hem çocuğun hem de kadın haklarının korunması adına evlenmek şart. D.E.: Bir de kendilerini hazır hissetmeden evlenip çocuk yapanlar var. Çocuk doğuyor, anne yaşadığı travmadan dolayı çocuğu kabullenemiyor. Anneyle babasının arası travmadan sonra açılıyor ve olan çocuğa oluyor.

Aileyle tanışmak için en uygun zaman nedir?

E.K.: Mümkün olan en geç zaman. Nişandan bir gün önce aileleri tanıştıracaksın, bir gün sonra düğün yapacaksın, sonra hepsini kovalayıp kızı alıp gideceksin.

“KADINLA ERKEĞİN AYRI HAYATI OLMALI”

Birlikte yaşadığınız evde kendinize ait özel alanlarınız olması gerekir mi?

D.E.: O da çok zevkli…

E.K.: Meral Okay’ın eşi Yaman Okay için yazdığı şöyle bir yazı var: “Biz birbirimize karşı saygılıydık. Eee, bazen de sıkılır, birbirimizin gözüne bakardık, önce kim gidecek diye, böyle nefes molaları da verirdik.” Bu sözler, bence tam da bu durumu açıklıyor. Yalnız kalmak bence ilişkinin panzehiri.

Gece ayrı ayrı çıkmak da önemli mi?

E.K.: Kadın ve erkeğin ayrı hayatları olmalı.

Ya onun arkadaşlarından birini sevmezseniz…

E.K.: Tüm arkadaşlarını sevmek zorunda değilsin ama onun için katlanırsın. Bu anlayış meselesi.

sabah.com.tr

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu