Magazin

Özcan Deniz ile Şebnem Schaffer arasındaki “biseksüel” davası nasıl sonuçlandı?

Özcan Deniz ile Şebnem Schaeffer arasındaki “Biseksüel” davasında karar çıktı. Ünlü oyuncu Özcan Deniz kendisine biseksüel diyen Şebnem Schaeffer’a açtığı tazminat davasını kazandı mı?

Özcan Deniz “Benim için onur savaşı” dediği biseksüel olduğuna dair ortaya atılan o iddiaya karşı açtığı davayı kazandı. Sabah’tan Okan Filizçay’ın haberine göre, Özcan Deniz ile eski sevgilisi manken Şebnem Schaeffer arasında yıllardır devam eden dava nihayet sonuçlandı. Schaeffer, bir dönem kavga ettiği Deniz hakkında “Özcan biseksüel (her iki cinse de ilgi duyan)” demişti.

Deniz o parayı kız çocuklarının eğitimi için bağışlayacak

Deniz, eski aşkına tazminat davası açmış ve “Bu benim için bir onur savaşı” demişti. Ünlü oyuncu ardından da kazanacağı parayı kız çocuklarının eğitimi için bağışlayacağını açıklamıştı. Dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı; Deniz davayı kazandı.

Neler olmuştu? 

2006 yılından beri süren dava sonuçlandı… Özcan Deniz bir dönem bekaret tartışması ile gündeme gelen Şebnem Schaeffer ile aşk yaşamış ayrılmalarının ardından da Schaeffer çeşitli iddialarda bulunmuştu. Son sevgilisi İlhan Doğan’dan olaylı bir şekilde ayrılan Şebnem Schaefer’ın eski sevgilileri Özcan Deniz ve Şenol İpek için “biseksüel” demesi ortalığı karıştırmıştı.

Özcan Deniz ile Şenol İpek’in de çarpık ilişkileri olduğunu ileri süren Schaefer, “Ben ilişkilerine şahit olmadım ancak cep telefonlarına gelen mesajlardan haberdar oldum. Ben böyle açıklamalardan rahatsız oluyorum. Ama insanlara öyle suçlamalar getiriliyor ki insanın kendini savunması gerekiyor. Ben hep o bekaret reporunu gösterirken duyduğum üzüntüyü anlatamam” demişti.

Özcan Deniz ise o dönemde  Şebnem Schaefer’ın açıklamalarıyla ilgili “Bir kere şunu söyleyeyim. O kızla mahkemede hesaplaşacağız. Avukatlarımla görüntüleri izledim. Gerçi orada kıza bazı şeyleri zorla söyletme var ama bu iş mahkemeye gidecek. Herkes benim cinselliğime takmış durumda. Benim öyle olmamı istiyorlar gibi bir hava var. Öyle değilim, daha önce de bunu çok kez söyledim. Ama ortaya çıkıp da bazı kesimleri üzmek istemem. Sonuçta bir sürü entelektüel gay var. Saygımdan susuyorum. Benim üzerimden reyting yapılmak isteniyor, bu çok açık. Ben işimle gündeme gelen biriyim. Ortaya çıkıp sahte gündemler yaratmıyorum.” açıklamasını yapmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu