Magazin

Özcan Deniz’e icra şoku! Ya Sonra?

Özcan Deniz ve abisi Ercan Deniz “Ya Sonra” isimli film nedeniyle icralık oldular. Deniz kardeşlere Ya Sonra filminin yapım ortağı Hanifi tekin tarafından, prodüksiyon ücretinin ödenmediği ve gişe hasılatının saklandığı iddiasıyla 1.5 milyon liralık icra takibi başlattığı belirtiliyor.

İddialara göre; Özcan Deniz’in ağabeyi Ercan Deniz, 2011’de çekmeye karar verdiği Ya Sonra filmine, 2 milyon lira bütçe ayırmıştı. Başrollerinde Deniz Çakır ve kardeşi Özcan Deniz’in paylaştığı film şu an icralık oldu…

Deniz kardeşler Hanifi Tekin ile yaptığı sözleşme gereği, filmden gişe sonrası elde edilen hasılatın yarısı ve yapım ücretinin belirli bir kısmını Tekin’e vermek üzere anlaşmıştı. Yine iddialara göre; film gişe yaptıktan sonra Deniz kardeşler, Tekin’e yapım ücretini vermediği gibi hasılatın da bir miktarını sakladı.

Sabah Gazetesi’nden Dilek Yaman’ın haberine göre, İstanbul İcra Dairesi’ne başvuran Tekin, Deniz kardeşlere 1.5 milyonluk icra takibi başlattı. Ercan Deniz’in yetkilisi olduğu şirkete İcra Dairesi tarafından hem haciz ihbarnamesi hem de maaş haczi gönderildi. Ercan Deniz ise borcu olmadığını ileri sürdü. Filmin bütçesi için Hanifi Tekin’le anlaşan Ercan ve Özcan Deniz kardeşler, aldıkları para için sözleşme imzaladı. Sözleşme gereği, filmden gişe sonrası elde edilen hasılatın yarısı ve yapım ücretinin belirli bir kısmı Deniz kardeşler tarafından Tekin’e verilecekti. İddiaya göre, film gişe yaptıktan sonra Deniz kardeşler, Tekin’e yapım ücretini vermediği gibi hasılatın da bir miktarını sakladı. Bunun üzerine İstanbul İcra Dairesi’ne başvuran Tekin, Deniz kardeşlere 1.5 milyonluk icra takibi başlattı. Ercan Deniz’in yetkilisi olduğu şirkete İcra Dairesi tarafından hem haciz ihbarnamesi hem de maaş haczi gönderildi. Ercan Deniz ise borcu olmadığını ileri sürdü.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı