Magazin

Özdemir Erdoğan, Aleyna Tilki ile sahneye çıkan Selda Bağcan’ı topa tuttu

Usta müzisyen Özdemir Erdoğan, verdiği röportajda Aleyna Tilki ile sahneye çıkan Selda Bağcan’ı adeta topa tuttu. Selda Bağcan’a sert eleştirilerde bulunan Erdoğan, Bağcan için “Yazıklar olsun! Omurgalı değilmiş” ifadesini kullandı.

ÖZDEMİR ERDOĞAN: “OMURGALI DEĞİLMİŞ!”

Duayen sanatçı Özdemir Erdoğan Posta’dan Oya Çınar’a röportaj verdi. Özdemir Erdoğan’ın Aleyna Tilki ve usta yorumcu Selda Bağcan için kullandığı ifadeler röportaja damga vurdu. İşte, Aleyna Tilki ile aynı sahneyi paylaşan Selda Bağcan’ı eleştiren Özdemir Erdoğan’ın röportajından öne çıkanlar..

“Şimdi Aleyna Tilki diye bir kız var, plak yapmış. ‘O sen olsan bari’ diyor. Seksten bahsediyor. “Ben nasılsa bunu yapacağım biriyle, o sen ol bari” diyor bu kız. Böyle bir şarkı yapmış. Bu kızı 12-20 yaş arasındaki kızlarımıza rol model olarak gösteriyorlar.”

“Bir zamanlar Ajda Pekkan’ı da böyle rol model olarak kullanıyorlardı. Bütün hanımlarımız onun gibi giyinmek, yaşamak istiyordu. O da Batı’dan aldığını Türkiye’de satıyordu.”

“YAZIKLAR OLSUN!”

“Birkaç tane özgün dediğimiz insan kalmıştı Selda Bağcan gibi, onu da Aleyna Tilki’yle konsere çıkardılar. Çıktı ve birçok kişiye “Yazıklar olsun” dedirtti.

“Yazıklar olsun! Omurgalı bir sosyal demokrat değilmiş demek ki. Kendine sosyal demokrat diyen, omurgalı bir kişi bunu yapmaz. Bir sanatçıya önce kişilikli bir kimlik lazım.”

“Bakın dünyada Cem Karaca’nın bir eşi benzeri yok. Özgün çünkü. Edip Akbayram, Moğollar, Cahit Berkay… Bu isimlerin eşini, benzerini dünyada bulamazlar. Edip Akbayram mesela, solcudur ama eğilmez bükülmez bir insandır. Önünde saygıyla eğilirim. Prensipleri doğrultusunda dimdik yaşar.

-Ama siz de gençlere bu şekilde sırt çevirince kibirli ve egolu görünüyorsunuz…

Ben yapmam! Öyle söyleyeyim. “İçerisinde bulunduğum durum ve kültürel çalışmalar sizinle bir çalışma yapmama uygun değil” derim. Konu kapanır. Bu kadar basit.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu