Medya

Özel araçta sigara içmeye para cezasına her kesimden tepki var… Ne dediler?

Trafikte özel araçta sigara içenlere ceza uygulaması başladı. Yasaya göre özel araçlarında sigara içenlere 153 lira para cezası uygulanacak. Uygulamaya her kesimden tepkiler var. Kamuoyunun aşina olduğu isimler uygulamanın kişisel hak ve özgürlükler açısından yanlışlığına dikkat çektiler.

UYGULAMAYA DESTEK VEREN ÇIKMADI

İşte, sosyal medyada değişik kesimlerden konuyla ilgili dikkat çeken o tepkiler:

MURAT AKAN: Ben sigara içmiyorum. Toplu taşıma araçları ve kapalı mekanlarda sigara yasağını gönülden destekliyorum. Ancak; Bu özel otomobillerde sigaranın yasaklanmasına kesinlikle karşıyım.
Kimin aklına geldi bilmiyorum ama, Sayın Erdoğan’a ikinci bir “poşet” tuzağı…

KADRİ GÜRSEL: Kendi aracımda sigara içirmem. Sigara kokusu sinmiş aracı kiralamam. Bu kendi kararımdır. Kişinin özel aracında sigara içmesi de kendi tercihidir. İçmemeye ikna edebiliyorsanız edin, ama cezalandıramazsınız. Bu kafayla siz yakında evleri de koklarsınız

CAN YILMAZ: “Poşet 25 kuruş” seçmeni hafif bi sallamıştı, “Arabada sigara 155 TL” ise epey hoplatır.
30 bin liralık arabaya 100 bin lira vermiş, 2 liralık benzine 7 lira verip depoyu doldurmuş insan,
4 lira yerine 18 lira verdiği sigarasını keyifle (!) İçebilmeli.
*Hiç sigara içmedim

ERSOY DEDE: Özel araçlarda sigara yasağı meselesinin, yasa koyucularla uygulayıcıların birbirini yanlış anlamasından kaynaklandığı kanaatindeyim.. Ticari taksiler/dolmuşlar falan kastedilmiş olmalı yasak kapsamı için. Özel araçlarda ise içinde çocuk varsa müdahale edilmeli. Bilemedim 🤷🏼‍♂️

UFUK COŞKUN: Kendi aracında sigara içme yasağına hiç gerek yoktu.
Çocuklar mı? Hiç kuşkunuz olmasın aileler çocuklarını devletten daha fazla düşünür.
Devlet çocuklarımızı düşünüyorsa evvela yüz yıllık eğitim sistemini değiştirsin. Daha çok sevaba girer.

ÜMİT NAZLI BOYNER: Sigara çok zararlı, ölümcül birşey de özel arabada içene ceza ne demek? Daha nereye varacak bu iş? Özel araba eşittir özel alan. Kime ne?

İSMAİL DÜKEL: 25 kuruşluk poşet yerel seçimi kaybettiriyorsa, 153 liralık “özel araçta sigara içme” cezası genel seçimi kaybettirir..  Demedi demeyin, benden söylemesi:)

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN: Hukukçulara bir sorum var, özel araçta bir insan tek başınayken, sigara içmeyi yasaklamanın kanuni dayanağı nedir? Aradım aradım bulamadım da ben?

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu