GündemManşet

Özgecan’ın ailesi acı konuştu

Kızlarını yakarak vahşice öldürdüğü erekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Ahmet Suphi Altındöken’in cezaevinde öldürülmesine, Özgecan’ın babası Mehmet Aslan’ın tepkisi, “Sevindim desem de yalan olur, üzüldüm desem de yalan olur” olur diyerek hislerini dile getirdi.

2015 yılının Ocak ayında okumak için Mersin’e giden Özgecan’ın vahşice öldürülmesi tüm ülkenin gündeminde büyük yer edinmiş ve kadına şiddetin ve kadın cinayetlerinin sembolü haline gelen Özgecan için tüm Türkiye tek yürek olmuştu. Konuyla ilgili olarak Özgecan Aslan’ı vahşice öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Ahmet Suphi Altındöken ve olaya yardım ettiği iddia edilen babası dün gece cezaevinde silahlı bir saldırıya uğradı. Baba Necmettin Altındöken ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılırken, yine hastaneye kaldırılan ve yakın mesafeden kurşunlanan Özgecan’ın ölümünde suçunu itiraf eden katil Suphi Altındöken hastanede öldü.

Katilinin ölümü Özgecan Aslan’ın ailesinin acısı azaltmaya yetmedi. Özgecan’ın babası Mehmet Aslan’ın tepkisi, “Sevindim desem de yalan olur, üzüldüm desem de yalan olur” diyerek hislerini ifade etti.

Cezaevinde silahlı saldırı

Özgecan’ın katili Suphi Altındöken’in Adana E Tipi Kapalı Cezaevi’nde silahlı saldırıya uğrayarak ölmesinin ardından Özgecan Aslan ailesi de çok şaşkın olduklarını dile getirdi. Olayı bir gazeteciden öğrendiğini ifade eden Özgecan Aslan’ın babası Mehmet Aslan, “Bana bunu söyleyen gazeteci arkadaşımın sorduğu ilk şey, ‘duydun mu?’ oldu. Neyi dedim. ‘Katilleri cezaevinde öldürmüşler’ dedi. Duymadım, sizden öğreniyorum dedim. Bununla ilgili ne düşünebilirim, ne hissedebilirim ki. Sevindim desem yalan söylerim. Üzüldüm desem yine yalan söylemiş olurum. Kompleks duygular içerisindeyim. Bütün bunlar olmasaydı keşke. Ama görüyoruz ki, hala daha devam ediyor. Bunun hikmetini bilen varsa beri gelsin. Hikmetini, bunun sebeplerini bilene de aşk olsun. Bir söz vardır, ‘Ne yaparsa insan kendine yapar.’ Doğrudur, ama biz diğer insanlardan, diğer yaratılmışlardan ayrı değiliz ki, kendi ile birlikte bütün insanlara, bütün mevcudiyete iyilik ya da kötülük yapıyor insan. Kendini Rahman’ın bir parçası değil de kendini dünyada kral zannedenler var. Bir an önce dışarıda kötülükleri, yanlışlıkları aramak yerine, bende ne var demek gerekiyor. Kişi kendinde var olanı ne zaman anlarsa o zaman ya da farkındalık seviyesine ulaşması bile bu dünyadaki güzelliklerin daha iyiye gideceğine inancım artacaktır. Tabii ki ezelden ebediyete kadar karanlıkla aydınlığın savaşı devem edecek.” dedi.

Anne “Sevinemedim çünkü…” 
Özgecan Aslan’ın annesi katil Suphi Altındöken’in ölümü karşısında hislerini “Takdiri ilahi diyorum, Allah herkesin yardımcısı olsun diyorum. Herkes hak ettiğini bulsun. Haberi duyduğumda hiç sevinemedim, çünkü benim kızım geri gelmeyecek bunu biliyorum” şeklinde açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu