GündemManşet

Özgecan’ın katilinin cenazesindeki detay

Özgecan Aslan’ı cezaevinde öldürülen katili Ahmet Suphi Altındöken’in Adana Devlet Hastanesi morgunda bekletilen cenazesinin dün gece Mersin’de adı açıklanmayan bir mezarlığa defnedildiği haber veriliyor.Cenazenin konduğu tabutta bir ayrıntı ortaya çıktı. Tabutun, üstüne kadın eşarbı konularak kimsenin bilmediği bir mezarlıkta defnedildiği öğrenildi.

Daha sonra morg etrafında bekleyenlere ve gazetecilere cenazeyle ilgili, “Bir Suriyeli kadın cenazesi alıyoruz” açıklaması yapılarak hedef şaşırtıldığı bildiriliyor.

TABUTUN ÜSTÜNDEKİ İLGİNÇ DETAY
Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda hükümlü  Gültekin Alan tarafından 11 Nisan’da tabancayla vurularak öldürülen Ahmet Suphi Altındöken’in defnedilmesiyle ilgili kriz ilginç bir yöntemle aşıldı.

Öldürüldükten sonra annesi Naciye Tan’a teslim edilen ve Tarsus’ta toprağa verilemeyince tekrar Adana Devlet Hastanesi morguna getirilen Ahmet Suphi Altındöken’in cenazesi, yakınları tarafından dün saat 23.00 sıralarında alındı. Polis, ailenin avukatı İbrahim Kaplan’ın resmi evrakları imzalayarak teslim aldığı cenazenin fark edilmemesi için tabuta kadın eşarbı koydu.

SURİYELİ KADIN CENAZESİ DENDİ
Morg etrafında bekleyenler ve gazetecilere cenazeyle ilgili, “Bir Suriyeli kadın cenazesi alıyoruz” açıklaması yapıldı. Bu yolla gazetecilerin takibinden kurtulmak isteyen aile, tabutun üzerine de eşarp örttü. Cenaze aracı da verilmediği için sivil plakalı bir kamyonete konulan cenaze Mersin’e doğru götürüldü. Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu’nda cenaze aracını takip eden gazeteciler, yolda denetim yapan polisler tarafından durdurulurken, cenazenin bulunduğu kamyonet ise Mersin yönüne devam etti.
BABASI KATILMADI
Kadın eşarbıyla cenazenin gazeteciler tarafından takibi engellenen Suphi Altındöken’in cenazesi Mersin sınırları içerisinde nerede olduğu gizli tutulan bir mezarlığa gömüldü.

Saldırıda vurulan ve hastanede tedavisi süren baba Necmittin Altındöken’in de cenaze törenine Nekrofobi hastası (Ceset görüldüğünde ya da ölüm düşüncesiyle ortaya çıkan aşırı korku) nedeniyle katılmadığı öğrenildi. Baba Altındöken’in önceki yıllarda kaybettiği annesinin cenaze törenine de bu hastalığı nedeniyle katılamadığı haber veriliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu