Gündem

Özgecan’ın katilinin ölümüyle ilgili flaş tutuklamalar

Mersin’in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ı vahşice öldürdüğünü itiraf eden ve Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu olan Suphi Altındöken’in öldürülmesi ve cinayete yardım ettiği iddiasıyla aynı yerde tutuklu olan baba Necmettin Altındöken’in yaralanması olayıyla ilgili yürütülen soruşturma sonunda flaş tutuklamalar geldi. Adliyeye çıkan 6 zanlı tutuklandı.

Suphi Altındöken’in ölümü ve Necmettin Altındöken’in yaralaması olayıyla ilgili 6 kişi tutuklandı. Tutuklananlar arasında katil zanlısı Gültekin A. ile ona yardım ettiği belirlenen cezaevinde hükümlü Ahmet Tekin B., Hüsamettin B., tutuklu Ferhat Y., İnfaz ve Koruma Memuru Hacı Ahmet Ö. ile silah temin ettiği belirlenen Hüsamettin B.’nin eşi Gamze B. isimli şahıslar bulunuyor. Zanlıların adliyeye sevk edilmelerinin ardından alınan ifadelerinin ardından sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildiği bildirildi.

Özgecan Aslan’ın katili Suphi Altundöken’in öldürülmesi ve aynı olayda babası Necmettin Altundöken’in de yaralanması ile ilgili olarak, katil zanlısı Gültekin A.’nın olayda kullandığı silahı, infaz koruma memuru Hacı Ahmet Ö.’nün yardımıyla, kendisiyle aynı odada kalan hükümlü Hüsamettin B.’nin eşi olan Gamze B. aracılığıyla temin ettiği ortaya çıktıktan sonra Olayın ardından yapılan inceleme ve soruşturma neticesinde, katil zanlısı Gültekin A. ile birlikte ona yardım ettiği tespit edilen Ahmet Tekin B., Ferhat Y., Hüsamettin B., İnfaz ve Koruma Memuru Hacı Ahmet Ö. ve Gamze B. adlı şahıslar gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Ardından olayla ilgili olarak bahsi geçen 6 kişi tutuklandı.

Tutuklular arasında bulunan ve silahı içeriye soktuğu belirtilen hükümlü Hüsamettin B.’nin eşi olan Gamze B. adliye çıkışında kendisini bekleyen akrabaları tarafından da tepki gördü. Genç kadına yakınları  “Ne yaptın sen?” diyerek seslendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu