Gündem

Özgecan’ın katilinin yatacak yeri yok

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde hunharca öldürülen Özgecan Aslan’ın katili minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken’e gömülecek mezar bulunamıyor. Mersin’in Tarsus ilçesinde, vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Arslan’ın katilini hiçbir mezarlık kabul etmedi.

Adana E Tipi Kapalı Cezaevi’nde uğradığı silahlı saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede ölen Altındöken’in cenazesi önce Adana Adli Tıp Kurumundaki otopsi işlemleri tamamlandıktan sonra gömülmek üzere Mersin’in Tarsus ilçesine götürüldü. Tarsus’a götürülen cenaze gece Tarsus Asri Mezarlıkta defnedilmek istendi. Ancak belediye görevlileri, ’gece defin işlemi yapılamayacağını’ söyleyerek izin vermedi. Bunun üzerine Suphi Altındöken’in cenazesi tekrar Adana’ya getirildi ve kimsesizler mezarlığında toprağa vermek istedi. Adana Devlet Hastanesi morguna konulan Ahmet Suphi Altındöken’in cenazesinin burada da defnedilmesine izin verilmeyince annesi isyan etti.

Muhtar mezarlığı kilitledi

Özgecan Arslan’ın cezaevinde öldürülen katili Suphi Altındöken’in cenazesi daha sonra gömülmek üzere anneannesinin köyüne götürüldü. Muhtar mezarlığı kilitleyerek cenazeyi kabul etmeyeceklerini belirterek Rıfat Öcalan, cenazenin kadavra yapılmasını istedi.

Cenazelerini gömecek mezar ve götürecek araç bulamayan Naciye Tan, morg önünde “Oğlum öldü artık ne istiyorsunuz niye gömdürmüyorsunuz? Oğlumu çöpe mi atayıp” diyerek isyan etti.

Özgecan’ın babası “Herşey takdiri İlahi”

Özgecan’ın babası Mehmet Aslan, katilin gömülmesi ile ilgili olarak “O kişinin, ya bir dağ başına ya bir ovaya gömülmesi gerekiyor. Allah rahmet eylesin diyorum başka ne diyebilirim. Her şey takdiri ilahi” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu