P.M. Grubundan Sonra JTİ Grubu da Sigaraya Zam Yaptı

Sigara fiyatlarına yapılan zam haberleri, Türkiye Tekel Bayiler Başkanı Özgür Aybaş tarafından duyuruldu ve sigara tiryakileri yeni haftaya zam haberlerinin şokuyla başladı.

JTİ grubundaki zam, P.M. grubundaki gibi paket başına 5 TL olarak belirlendi ve 5 Eylül’den itibaren yürürlüğe girecek. Bu gelişme sonrasında, JTİ grubuna ait sigaraların fiyatları da artış gösterecek.

Zamların ardından JTİ grubunun en ucuz sigarası 46 TL, en pahalı sigarası ise 51 TL’den satılacak. Sigara fiyatlarındaki bu yükseliş, sigara tiryakileri için ekonomik zorluklar anlamına geliyor.

P.M. ve JTİ gruplarındaki zamların ardından, diğer sigara gruplarında da fiyat artışlarının beklendiği konuşuluyor. Sigara sektöründeki bu yeni zamlar, tiryakileri maddi sıkıntılara soktuğu için eleştirilere neden oldu.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir