Televizyon

Pana Film’den Söylemezsem Olmaz programındaki iddialarla ilgili açıklama

Kurtlar Vadisi Pusu konusunda çeşitli iddiaların dile getirildiği Beyaz TV’de yayınlanan Söylemezsem Olmaz programında konuşulanlara yönelik olarak Pana Film’den açıklama geldi.Necati Şaşmaz ve Mehmet Canpolat imzalı yazılı açıklamada Pana Film’in yasal haklarını kullanacağı dile getirildi. Programda dizi ile ilgili ortaya atılan iddialar yalanlandı.

“NİHAT DOĞAN TARAFINDAN ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİK”

Açıklamada programda sahte deliller üretildiği ileri sürülerek programın yorumcusu Nihat Doğan tarafından tehdit alındığı iddia edildi.

Açıklamada; “06.10.2016 tarihinden bu tarafa Beyaz TV kanalının “Söylemezsem Olmaz” adlı sabah programında, bu programı sunan, hazırlayan ve yetkili kişilerce sahte delil üretilmek suretiyle, sistematik olarak şahsımız ve şirketimiz açıkça hedef alınmış, iftira suçuna maruz bırakılmış bulunmaktayız.” denildi.

İFTİRA ATILDI İDDASI

“Programın sunucuları olarak görev yapan kişilerin ve sorumluların şahsımıza karşı işledikleri ölümle tehdit, hakaret, iftira, suç uydurma ve iş ve çalışma hürriyetinin ihlali suçları hakkında gerekli yargısal süreç ivedilikle başlatılacaktır.” şeklinde ifadelere yer verilen açıklamada; “Yaklaşık 13 yıldır yayın hayatına devam eden ve izleyicilerinin gönlünde ayrı bir yeri olan “Kurtlar Vadisi” dizisinin hedef alındığı sabah programında, yaklaşık 4 yıl öncesine ait 159. bölümde geçen mezarlık sahnesiyle ilgili iftira atılmıştır. Bu bölüm, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı Anadolu Yakası Çekmeköy 3. Bölge’de yer alan bir mezarlıkta çekilmiş olup, söylemezsem olmaz adlı sabah programının çalışanlarının görüntü aldıkları mezarlıkla ilgisi bulunmamaktadır. Anılan bölümde gasilhane sahnesi çekileceği için tercih edilen bu mezarlık, gerçeğine uygun olarak hiçbir unsuru değiştirilmeksizin çekimde yer almıştır.” denildi.

Pana Film’den konu ile ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle:

kurtlar-vadisi-aciklama

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu