Gündem

Pana Film’e “Kurtlar Vadisi Darbe” soruşturması

Kurtlar Vadisi Pusu’nun yapım şirketi Pana Film hakkında soruşturma açıldı.Türk Patent Enstitüsü(TPE), 15 Temmuz FETÖ’cü darbe teşebbüsü öncesinde “Kurtlar Vadisi Darbe” markası için başvuruda bulunan Pana Film hakkında savcılığa başvurdu. Konu ile ilgili soruşturma başlatıldı.

FETÖ’nün 15 Temmuz’da gerçekleştirmek istediği darbe öncesinde “Kurtlar Vadisi Darbe” ismi için patent başvurusu yapan Pana Film hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Pana Film adına Ali Çavuşoğlu, 24 Mayıs’ta Türk Patent Enstitüsü’ne (TPE) başvurarak “Kurtlar Vadisi Darbe” ibaresini markalaştırmak talebinde bulunmuştu. Başvuru incelendiği sırada 15 Temmuz’daki Fetullahçı Terör Örgütü tarafından 241 şehit verilen darbe kalkışması meydana gelmişti.

TPE de bu gelişme üzerine başvuruyu sadece reddetmekle kalmadı aynı zamanda konunun hassasiyeti gereği savcılığa bildirimde bulunma kararı verdi. Enstitü Başkanı Prof. Habip Asan tarafından savcılığa gönderilen yazıda, “Bilindiği üzere ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesi Fetullahçı Terör Örgütü tarafından demokratik anayasal düzeni cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırma girişiminde bulunulmuştur. ‘Kurtlar Vadisi Darbe’ ibareli marka başvurusu anılan darbe teşebbüsünden önce gerçekleşmiş olduğundan konunun suç oluşturabileceği şüphesi ile bildirilmesi uygun görülmüştür” ifadelerine yer verildi.

Yapılan bu başvuru üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı haber veriliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu