Spor

Paralimpik milli sporcularımız Rio Olimpiyatları’nda arenaya çıkıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve ünlülerden Türk Paralimpik Milli Sporculara tam destek geldi. Paralimpik milli sporcular, Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde 7-18 Eylül tarihlerinde düzenlenecek oyunlar için son hazırlıkları yapıyor, tüm Türkiye’nin kalbi, ülkemizin adını olimpiyatlara taşıyan 11 branştan, 79 sporcumuzla birlikte atıyor.

Türkiye, spor alanındaki başarılarını dünyaya taşımaya devam ediyor. 7-18 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan 2016 Rio Paralimpik Oyunları’nda 79 sporcuyla, tarihinin en yüksek katılımıyla yer almayı garantiledi.

Ülkemizin bu yıl Paralimpik Oyunlarına katılımda göstermiş olduğu başarı ve özellikle olimpiyat takımımızda yer alan genç ve gelecek vadeden sporcuların çokluğu, ilerleyen yıllarda olimpiyatlardaki başarı grafiğimizin yükselmeye devam edeceğinin göstergesi oluyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç yaptığı açıklamada “Rio 2016 Paralimpik Oyunları’na katılmaya hak kazanan milli sporcularımızı bir kez daha kutluyorum. Başarı yolunda hiçbir ENGEL tanımayacaklarına ve Rio’da Ay Yıldızlı Bayrağımızı en güçlü şekilde temsil edeceklerine yürekten inanıyorum. Geçtiğimiz yıl Aksaray’da Türkiye’nin ilk Paralimpik Hazırlık Merkezi’ni açarak Avrupa’nın ve Dünyanın birçok ülkesinde yapılamayan zihniyet dönüşümünü başlatmanın heyecanını ve gururunu yaşadık.Umuyorum ki paralimpik hazırlık sürecinde yakaladığımız değişim ruhu herbiri bizler için ayrı bir değer taşıyan milli sporcularımızın moral ve motivasyonlarında da önemli bir rol oynayacaktır. Onlara inanıyor ve güveniyoruz” dedi.

2008 Pekin Paralimpik Oyunlarında 16 sporcu ile 2012 Londra Paralimpik Oyunlarında ise 69 sporcu ile mücadele eden Türkiye, olimpiyatlardaki başarı alanını gittikçe genişletiyor. 2016 Rio Paralimpik oyunlarında toplam 11 branşta 79 sporcu ile mücadele verilecek, bunlardan “Tekerlekli Sandalye Tenis” branşında ise ilk defa katılma hakkı kazanıldı.

2012 Londra Paralimpik Oyunları’ndan 1 altın, 5 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 10 madalya ile dönen millilerimizin daha büyük başarılar elde etmesi için tüm Türkiye tek yürek onların arkasında.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle harekete geçirilen proje kapsamında Türkiye’nin önde gelen isimleri bir araya gelerek, her biri kendi alanında dünya çapında büyük başarılara imza atan sporcularımıza destek veriyor. Spor, sanat, televizyon ve medya camiasından çok sayıda ünlü isim olimpiyat ruhunu paylaşmak ve bu önemli süreçte olimpiyatlara katılacak sporcularımıza destek olmak için bir araya geliyor.

Türkiye’nin bu sene olimpiyatlara katılımda gösterdiği bu gurur verici tablo, sporun her alanında başarılarımızın artmaya devam edeceğinin ve umut dolu yarınların müjdecisi oluyor.

Paralimpik Oyunları’nda olimpiyat takımımıza destek için sosyal medya etiketleri: #tekbayraktekyürek #teamTürkiye #teamTR #olimpiyatruhu #rio2016

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu