Yerli Dizi

Endemol Shine Türkiye’nin iflas davasının ilk duruşması görüldü

Merkezi Hollanda’da bulunan dünyanın en büyük medya-prodüksiyon şirketlerinden biri olarak gösterilen Endemol’ün Türkiye ayağı olan Endemol Shine Türkiye’nin iflas davası birçok ünlü oyuncu ve set emekçilerinin yanı sıra çok sayıda şirketi de davaya müdahil noktasına getirdi. Mahkeme, Endemol’den alacakları bulunan aralarında ünlü oyuncular; Mine Tugay, Erkan Petekkaya, Songül Öden, İbrahim Çelikkol, Aslı Enver gibi isimlerin de bulunduğu 30 oyuncunun, 25 şirket ve 2 bankanın da davaya katılmasına karar verdi.

PEKÇOK ÜNLÜ OYUNCU DA ALACAKLARININ PEŞİNDE

Endomol’ün iflas davasının ilk duruşmasının önceki gün yapıldığı haber veriliyor. Habertürk gazetesinden Hayati Arıgan’ın haberine göre; alacaklı şirketler ve oyuncular, şirket hakkında savcılığa ‘hileli iflas’ suçundan şikâyette bulundular.

Endomol’ün avukatları şirketin son dönemlerde yaptığı projelerin yeterli gelir elde etmediğini, sektörde daralma olduğunu ve maliyetleri son birkaç yıl içinde karşılayamadıklarını belirterek, iflas talebinde bulunduklarını anlattı.

‘Kör Düğüm’, ‘Evlat Kokusu’, ‘Dayan Yüreğim’, ‘Kış Güneşi’ gibi dizilere imza atan Endomol’ün yurtdışına satılan en pahalı yapımı olan 97 bölümlük ‘Paramparça’ dizisinin, bölüm başı 500 bin dolara satıldığını belirten alacaklı avukatları, “Paramparça’nın 2020 tarihine kadar getireceği gelir 40 milyon doların üzerindedir. Endemol Hollanda’nın da davaya dahil edilmesini istiyoruz” dedi.

Duruşmanın ertelendiği öğrenildi. Endemol Shine Türkiye’nin görülen iflas ve alacak davasının ne yönde seyredeceği merak ediliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu