ManşetYerli Dizi

Paramparça’nın yapım şirketi sevimli köpek Jason’la ilgili hayvanseverlerin eleştirilerine ne cevap verdi?

Paramparça’nın yapım şirketi Endemol Shine’dan dizinin 52. bölümünde oynatılan ve dünyanın en zeki köpeği olarak bilinen Border Collie cinsi köpek Jason’la ilgili açıklama geldi. Endemol Shine’ın açıklama yapmasının nedeni Jason adlı köpekle ilgili bazı hayvanseverlerin diziye yönelttiği eleştirilerdi.

Eleştirileri dikkate alan yapım şirketi yöneltilen eleştirilerle ilgili olarak Jason hakkında şu açıklamayı yaptı:

“İki sezondur reytinglerde lider dizimiz Paramparça’nın 52’nci bölümünde ‘rol alan’ 1 yaşındaki Jason ‘Dünyanın en zeki köpeği’ olarak bilinen ‘Border Collie’ cinsindedir. Zekası ve enerjisi ile dikkat çeken Jason, dizi ve film setleri için özel olarak eğitimlidir.

Paramparça’nın 52. bölümünde Harun(Barış Falay)’un otomobiliyle çarptıktan sonra Jason’ı alarak veterinere götürmesi ve onun tüm bakımını üstlenmesi Hayvan Hakları Federasyonu(HAYTAP)da dahil olmak üzere tüm ilgili taraflarca çok olumlu tepkiler alan bir sosyal sorumluluk hatırlatmasıyken, bazı hayvanseverler Jason’ın o sahne için ilaçla uyutulduğu yönünde bir takım fikir yürütmelerinde bulunmaktadır. Dizilerde rol alan hayvanlar için Orman Bakanlığı’ndan izin alınması ve tüm çalışmanın kurallara uygun yapılması gerekiyor. İznimizi aldık ve çalışmamızı gerçekleştirdik.

Eğitimcisi Arsen Akbaş’ın öğrettiği ‘ölü gibi yatma’ eğitimini kamera karşısında başarıyla yerine getiren Jason’ı ve yeteneğini takdir ediyoruz. Saygılarımızla.

Endemol Shine Türkiye “

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu