MagazinSosyal MedyaSpor

Pascal Nouma’nın ırkçı paylaşıma tepkisi sonuç getirdi

Sosyal medya fenomeni DJ Hakan Hepcan’ın Fenerbahçe – Trabzonspor maçından sonra yaptığı ırkçı paylaşıma Beşiktaş’ın eski yıldızı Pascal Nouma da büyük tepki göstermişti. Hakan Hepcan adlı kişinin Galatasaray’ın yıldız forveti Bafetimbi Gomis için “Maymun” benzetmesi yapması tüm takımların taraftarları tarafından da büyük eleştirilere maruz kalınca Hepcan çareyi özür dilemekte buldu.

Galatasaraylı yönetici Ural Aküzüm de Hepcan’ın paylaşımını  “Aşağılık sözler” olarak tanımlayarak; bu durum hakkında dava açacaklarını belirtti.  Ünlü siyahi oyuncu Pascal Nouma da, Gomis’e yapılan ırkçılığı sert bir dille eleştirdi ve Instagram hesabından Gomis’in fotoğrafını paylaşarak “Herkes bir haddini bilsin, benim de rengin siyah, Gomis’in ya da benim suratıma ‘Maymun’ desenize, var mı o yürek!” dedi.

Hakan Hepcan’dan özür mesajı gelince Pascal Nouma da yine sağduyusunu böyle gösterdi

 Gelen tepkiler sonrasında Hakan Hepcan özür dilemek zorunda kaldı. Hepcan’ın özür mesajından sonra Pascal Nouma da “Hakan hatasını anlamış, özür dilemiş, sanırım bu olay ilerisi için güzel bir örnek oldu, konuyu uzatmadan kapatalım.. her ne renk olursa olsun sevgi, saygı lütfen..” paylaşımını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu