Magazin

Peker Açıkalın ve İvana Sert arasında görülen ‘motor’ davasında karar çıktı

Son yıllarda moda yarışma programlarının ünlü jüri üyesi olarak dikkat çeken İvana Sert’in, “Bana motor dedi” diyerek ünlü oyuncu Peker Açıkalın’dan şikayetçi olduğu davaya devam edildi. Mahkeme davayı karara bağladı. Savcılık, Peker Açıkalın’ın İvana Sert’e yönelik sözünü direkt olarak Sert’e söylemediği ve duraksayarak sarf ettiği için suç saymadı.

İVANA SERT MAHKEMEDEN UMDUĞUNU BULAMADI

Oyuncu Peker Açıkalın, filmde rol arkadaşı İvana Sert için “Motor” kelimesini kullanması üzerine Sert, Peker Açıkalın’dan şikayetçi olmuştu.

Bir filmde İvana Sert ile başrolü paylaşan Peker Açıkalın, geçen aylarda bir programa katıldı. Ekranda rol arkadaşını eleştiren Açıkalın, Sert için “O sanatçı değil, moda ikonu” deyip ‘Motor’ ifadesini kullandı. Bunun üzerine Sert, “Kişiliğim zedelendi” diyerek savcılığa başvurdu.

SAVCILIK SUÇ UNSURU BULMADI

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; İvana Sert’in oyuncu Peker Açıkalın’ın kendisine “motor” dediği için yaptığı şikâyet karara bağlandı. Savcılık, Açıkalın’ın bu sözünü, direkt olarak Sert’e söylemediği ve duraksayarak sarf ettiği için suç saymadı.

Başlatılan soruşturmada, olayın yaşandığı programın kayıtları incelendi. Savcılık, Açıkalın’ın sözlerini direkt Sert’e söylemediğini belirtip takipsizlik kararı verdi. Kararda hakaret suçunun oluşması için, ‘doğrudan ve duraksamaya yer vermeden sövme’ olması gerektiği belirtildi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu