GündemMedya

Pelin Batu’nun Twitter isyanı: “O hesap benim değil!”

Bir süredir ortalıklarda görünmeyip sessizliğe bürünen Pelin Batu, kendisine atfen paylaşılan siyasal tweet’leriyle gündemde. Batu’nun bir yıl önce hacklenen Twitter hesabı seçimlere 2 hafta kala tekrar aktif hale getirildi. Yapılan paylaşımların içeriğinin Batu’ya ait olmadığı dikkatlerden kaçmadı. Batu, konu ile ilgili Sözcü gazetesine konuşarak ona atfen yapılan paylaşımların kendisine ait olmadığını ve olayın bir hacker saldırısı olduğunu dile getirdi.

‘BİZ BİRŞEY YAPAMAYIZ’ CEVABI ALDI

Pelin Batu’ya ait olan @PelinRevnakBatu isimli Twitter hesabı geçtiğimiz yıl Ayyıldız hacker grubu tarafından ele geçirilmişti. Batu, konuyu savcılığa şikayet etti. Ünlü oyuncu “Twitter’in ABD’de bulunan merkezinden “biz bir şey yapamayız” cevabını aldı.blank

Batu, birkaç gün önce hesabının hacker grubu tarafından aktif hale getirildiğini ve kendisine ait olmayan siyasi tweetler atılmaya başlandığını öğrenince açıklama yapmak zorunda kaldı.

 

blank

“SİNİRLERİM BOZULDU”

Sözcü’ye konuşan Batu, “Seçime 2 hafta kala bunlar dün hesabımı devreye soktular. 200 bine yakın takipçisi var. Üstünde benim adım ve fotoğrafım var. ‘Ailece HDP’ya oy vermiştim teröristleri beslemişim pişmanım’ gibi şeyler yazıyorlar. İnanılmaz sinirlerim bozuldu. Bundan bir kişi bile etkilenirse çok üzülürüm. Bir sürü insan o hesabı takip ediyor. Elimden geldiğince bu hesabın benim olmadığını duyurmaya çalıştım. Kendime yeni bir hesap açtım ki bu sürede oldukça soğumuştum.” dedi.

 

“TEHDİTLER GELMEYE BAŞLADI”

Kendi Twitter hesabının ‘PelinBatuoffical’ olduğunu söyleyen Batu, “O kadar patetik bir durum ki 200 bin kişi sahte hesabı takip ederken gerçekten bana ait olan hesabımı topu topu 200-300 kişi takip ediyor. ‘O hesap sahte ben değilim’ diyorum ama nasıl kanıtlayacağım? Tehditler gelmeye başladı zaten, ‘bunu da hackleyeceğiz göreceksiniz gününüzü’ diye. Çok ucuz ve sinir bozucu saldırılar” şeklinde konuştu.

Pelin Batu’nun hesabını hackleyen Ayyıldız Tim tarafından Batu’nun hesabından ‘Geçen seçimlerde ailecek hdp ye oy vermiştik ama her oyumuzun birer şehit olarak geri döndüğünü gördükten sonra hdpkk ya bir daha oy yok.’ şeklinde yapılan paylaşım dikkat çekmişti.

Ay-Yıldız Tim Hacker Grubu söz konusu Twitter hesabından son olarak,  “Artık gözünüzü açın her şey ortada… HDP demek, sırtını dağlara yaslayanlar demektir. PKK-PYD demektir. HDP demek terör demektir. HDP demek şehitlerimize, şehit kanlarıyla sulanmış bu eşsiz vatana ihanet demektir” cümlelerini not düşmesi dikkatlerden kaçmadı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu