Yaşam

Penil Protez Çeşitleri Ve Mutluluk Çubuğu

Penil protez çeşitleri, 30 yılı aşkın süredir iktidarsızlık tedavisinin temel yöntemi olmuştur. Bu süre zarfında dünya çapında 350.000’den fazla penis protezi yapıldı. Bu nedenle cerrahlar penil protezin güvenilir ve etkili bir yöntem olduğunu bilerek bu tür bir tedaviyi önermektedir. En şiddetli iktidarsızlık vakalarının tedavisi söz konusu olduğunda, hastaların ve eşlerinin %98’inden fazlası penil implantlardan memnundur.

Mutluluk Çubuğu İmplantları Nasıl Çalışır?

Penis implantasyonu, diğer tedavilere cevap vermeyen iktidarsızlığı olan erkeklere yardımcı olan bir prosedürdür. Penis implantasyonunda protez, penise ve skrotuma yerleştirilir. Bu cihaz, bir erkeğin ereksiyon sağlamasına ve cinsel işlevi geri kazanmasına yardımcı olur.

Penis İmplantları Kimler İçin Uygundur?

Belirli bir tıbbi sorun nedeniyle iktidarsızlığı olan erkekler, mutluluk çubuğu için en iyi adaylardır. Ancak çoğu durumda doktorlar önce daha basit, daha az invaziv tedavileri dener. Bu tedavilerden yeterli sonucu alamayan iktidarsız erkekler penil protezi düşünebilir.

Penil Protez Çeşitleri

İktidarsızlık sorunu yaşayan erkeklere önerilebilecek başlıca üç tip penis protezi vardır. Kullanılan tip, erkeğin ihtiyaç ve tercihlerine bağlıdır. Hangi protezin en iyisi olduğuna karar vermeden önce bir erkeğin ve doktorunun dikkate alması gereken birkaç faktör vardır. Buna göre seçilebilecek üç ana penil protez türü bulunmaktadır.

Üç Parçalı Mutluluk çubuğu

Penise iki silindir yerleştirilir, skrotuma şişirilebilir bir pompa yerleştirilir ve karın boşluğuna bir sıvı kabı yerleştirilir. Tüm bu bileşenler özel borularla birbirine bağlanmıştır. Skrotumda yerleşmiş bir pompa, kaptan sıvının silindirlere girmesine ve ereksiyona neden olur. Çıkış valfi sıkıldığında, sıvı silindirden dışarı akar ve kaba geri dönerek penisin inmesine neden olur. Üç parçalı protez, şişirildiğinde çalışır ve doğal bir ereksiyon hissi verir.

İki Parçalı Mutluluk çubuğu

Bu tip protez, yukarıda anlatılan üç parçalı mutluluk çubuğu mekaniğine benzer şekilde çalışır. Bununla birlikte, sıvı ile doldurulmuş ayrı bir kap yerine, sıvı, skrotumdaki pompayla entegredir. Bununla birlikte, iki parçalı bir şişme çubuk, üç parçalı bir mutluluk çubuğu kadar sert değildir.

Yarı Sert veya Esnek/Bükülebilir Mutluluk çubuğu

Bu tip penil protez çeşitleri ile cerrah penis içerisine iki adet esnek çubuk yerleştirir. İmplantlar asla boyut veya sertlik değiştirmez ve yarı sert kalır. İmplantlar genellikle aşağı doğru kavislidir, ancak gerekirse ilişki için yukarı doğru bükülebilir. Bu mutluluk çubuğu mekaniktir, bu nedenle kırılmaları kolay değildir. Kullanım ömürleri genellikle 15 ile 20 yıl sürer. Bu süreden sonra sorunlar ortaya çıkarsa, cihazı değiştirmek için ek işlem yapılması gerekir (orijinal işleme benzer şekilde).

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu